Detaje të reja për su lmin në Gjermani ku u vra në disa persona dhe u pl agosën pesë të tjerë

HomeAktualitet

Detaje të reja për su lmin në Gjermani ku u vra në disa persona dhe u pl agosën pesë të tjerë

Një 24-vjeçar nga Somalia sulmoi në Vyrcburg (Würzburg) kalimtarët duke vrarë tre vetë dhe plagosur pesë të tjerë. Një zëdhënës i policisë tha se ai jetonte në Vyrcburg.

Policia arriti ta vinte nën kontroll dorasin pasi e plagosi me një të shtënë në këmbë.

Deutschland Messerattacke in Würzburger Innenstadt
Sipas njoftimeve të medias shkak i sulmit qe një mosmarrëveshje midis autorit të krimit dhe një gruaje, e cila gjithashtu është një nga pesë të plagosurit.

“Ne nuk kemi asnjë provë për autorë të tjerë”, tha një zëdhënës i policisë. Në të njëjtën kohë policia bëri thirrje për përmbajtje në rrjetet sociale, sepse menjëherë pas krimit, në mediat sociale u shfaqën videot e para që pretendonin se ishin nga vendi i ngjarjes./DW

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0