Dëshmia e bujkut për 2 të arrestuarit: Më kërkuan para…

HomeAktualitet

Dëshmia e bujkut për 2 të arrestuarit: Më kërkuan para…

Shtatë persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës në Agjencinë për Zhvillim e Bujqësi. Në mesin e të arrestuarve janë edhe Arsim Qena dhe Kujtim Zariqi.

Lidhur me këta dy zyrtarë, Indeksonline kishte raportuar muaj më parë. Një bujk llapjan, S.F (emër i njohur për redaksinë), kishte treguar rreth keqpërdorimeve që i kishin bërë Qena dhe Zariqi.

Në vitin 2017, kur kishte aplikuar për subvencione në Ministrinë e Bujqësisë dhe Pylltarisë, dy inspektorët i kishin kërkuar para.

Ndërkaq, bujku S.F e kishte paraqitur rastin në Polici e sipas tij, rasti ka shkuar edhe në Prokurori, por ende asgjë nuk ka marr përgjigje nga ta.

Indeksonline ju sjellë video-përmbledhje:

https://www.facebook.com/watch/?v=4119715818119109

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0