Deputetja Geci përmend emrat e të vr arëve në Kuvendin e Kosovës, kryesuesja ia ndal fjalën

HomePolitike

Deputetja Geci përmend emrat e të vr arëve në Kuvendin e Kosovës, kryesuesja ia ndal fjalën

Në seancën e sotme ku pritet të votohet Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike është tensionuar situata në mes të vajzës së Gani Gecit dhe kryesueseje Arbërie Nagavci, shkruan Gazeta Express.

Kjo pasi Marigona Geci filloi të përmend emra të të vr arëve në seancë.

Me këtë rast Nagavci i`a ndali fjalën gjë që bëri që ajo t`i shkoj edhe tek vendi i saj.

Për t`i qetësuar ndërhyri shefi i GP të LDK-së, Arben Gashi.

Kujtojmë që deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Marigona Geci e ka tërhequr nënshkrimin për mbajtjen e kësaj seance, posa e kuptoi se është bërë me iniciativë të PDK-së.

Sot në foltore ajo doli për tu sqaruar pikërisht për këtë rast. /Gazeta Express/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0