Deputeti shqiptar me Coronavirus: Iu kërkoj falje të gjithëve!

HomeAktualitet

Deputeti shqiptar me Coronavirus: Iu kërkoj falje të gjithëve!

Deputeti shqiptar i partisë LSDM në Maqedoninë e Veriut, Muhamed Zekiri ka konfirmuar përmes një postimi në rrjetet sociale se ai, gruaja e tij dhe vajza e tyre tre muajshe janë prekur nga virusi Covid-19.

Zekiri shkroi:
“Të nderuar miqë,
Pavarsishtë kujdesit dhe përmbajtjes së rekomandimeve dhe kontakteve minimale me njerëz, dua T’ju njoftoj se unë bashkë me bashkëshorten dhe vajzën tre muajshe kemi rezultuar pozitiv në testimin për COVID 19.
Fatmirisht unë jam jam pa asnjë simptom por kam rezultuar pozitiv.
Edhe nëher ju bëj thirrje të gjitjëve të mos e neglizhoni mundësinë nga infektimi dhe të jeni të kujdeshëm. Nëse keni ndonjë shenjë edhe më të vogël dyshimi mos hezitoni të vizitoni mjekun amë dhe ti nënshtroheni testimit.
Njëherit shprehi keqardhje dhe kërkoj falje të gjithëve me të cilët kam pas kontakt ditëve te fundit dhe ndoshta i kam sjelle pa qëllim në situatë të palakmueshme.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0