Deçan: Inspektorati konfiskon sasi mishi e suxhuku që s’i plotëson kushtet për konsum

HomeAktualitet

Deçan: Inspektorati konfiskon sasi mishi e suxhuku që s’i plotëson kushtet për konsum

Ne qytetin e Deçanit jane gjindur sasi e madhe e mishit dhe suxhukut që s’i plotëson kushtet për konsum.

Sasia e produkteve të mishit janë sekuestruar nga inspektorët dhe të njëjtit janë dërguar në lokacionin e dedikuar për asgjësim.

I dyshuar është intervistuar dhe me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0