David Luiz nuk pranon rinovimin me Arsenalin, befason me skuadrën e re

HomeSport

David Luiz nuk pranon rinovimin me Arsenalin, befason me skuadrën e re

Kontrata e mbrojtësit 33-vjeçar David Luiz me skuadrën e Arsenalit skadon në fund të muajit qershor dhe burime pranë klubit londinez bëjnë me dije se palët nuk kanë ndërmend të rinovojnë bashkëpunimin.

Vetë mbrojtësi brazilian, në një intervistë të dhënë për mediat portugeze, ka deklaruar se ka biseduar me presidentin e Benficës për një rikthim në klubin ku edhe spikati para se të lancohej në futbollin e madh europian, përcjell GazetaLajmi.

https://www.thesun.co.uk/sport/football/11743502/david-luiz-contract-arsenal-benfica-transfer/?utm_medium=Social&utm_campaign=sunfootballtwitter&utm_source=Twitter#Echobox=1590833016

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0