Dalin pamje nga aksid enti tragj ik në autostradë ku vdi q një person

HomeAktualitet

Dalin pamje nga aksid enti tragj ik në autostradë ku vdi q një person

Një person ka humbur jetën si p asojë e një ak sidenti që ka ndodhur sot në autostradën ‘Ibrahim Rugova’.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

“Policia e Kosovës, në orët e pasdites ka pranuar një informacion se në autostradën Ibrahim Rugova afër daljes së Malishevës, ka ndodhur një aksid ent trafiku në të cilin janë përfshirë dy automjete. Njësitet relevante policore menjëherë kanë dalur në vendngjarje, për tu marrur me rastin. Policia në vendngjarje ka ftuar edhe ekipet mjekësore të cilët kanë konfirmuar se si p asojë ak sidentit një person ka humbur jetën”, tha Kelani.

Kelani tha që sipas dyshimeve të para, një veturë ka qenë e ndalur në shiritin emergjent, derisa një automjet kombi në lëvizje dyshohet se e ka god itur automjetin e ndaluar.

“Njësitet policore janë duke hetuar shkaqet dhe rrethanat të cilat kanë quar deri te ak sident, ku bazuar në informacionet e para dyshohet se një automjet ka qenë i ndaluar në shiritin emergjent dhe automjeti kombi në lëvizje dyshohet se e ka go ditur automjetin e ndaluar. Rasti është duke u hetuar nga njësitet relevante të trafikut”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0