Covid-19, Zvicra fillon fazën e dytë të hapjes

HomeAktualitet

Covid-19, Zvicra fillon fazën e dytë të hapjes

Shteti i Zvicrës sot fillon fazën e dytë të hapjes më 11 maj pas ballafaqimit me Covid-19.

Atje do të hapen shkollat, restorantet, tregjet, muzetë, arkivat, biblioteka, agjensit e fluturimeve dhe do të rikthehet në funskion transporti publik, transmeton Klan Kosova.

Restorantet duhet të shërbejnë grupeve të klientëve deri në 4 persona. Ata duhet të pyeten edhe për detaje të tyre personale se çfarë janë me njëri-tjetrin.

Gjithashtu edhe transporti publik do t’i kthehet në orarin standard, me rekomandimin që njerëzit të përdorin maska për fytyrën, shkruan swissinfo.ch.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0