Covid-19: 14 raste të reja dhe dy të shëruar në Kosovë

HomeAktualitet

Covid-19: 14 raste të reja dhe dy të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë i ka publikuar rezultatet e analizave të 200 mostrave të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Sipas IKSHPK-së 14 prej tyre kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Rastet vijnë nga këto vende:

Tetë raste Gjilan dhe një rast Livoç i Epërm), dy raste në Prizren dhe me një rast në vendbanimet: Pejë, Studime e Epërme-Vushtrri dhe Prishtinë.

Gjithashtu Instituti Kombëtar bën të ditur se edhe dy persona janë shëruar nga koronavirusi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1