Coronavirus, zbulohet mburoja që mund të vishet për t’u mbrojtur nga sëmundja (FOTO)

HomeAktualitet

Coronavirus, zbulohet mburoja që mund të vishet për t’u mbrojtur nga sëmundja (FOTO)

Një kompani në Ohio, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka prodhuar ShieldPod, një lloj mburoje që mund të vishet për të mbrojtur veten dhe të tjerët nga coronavirus.

Mburoja, që arrin deri në mes, është transparente dhe lejon që krahët të jenë të lira.

Në fillim është menduar të mbrojë operatorët shëndetësorë nga një ekspozim i mundshëm, por falë një përmirësimi të dizajnit tani mund të mbahet nga të gjithë.

Kosto është 67 euro.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0