Cmenduri/ Gjeli vr et oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

HomeAktualitet

Cmenduri/ Gjeli vr et oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lu fta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi në Filipine.

Një oficer policie është vr arë nga një gjel gjatë një su lmi në një lu ftë të paligjshme në provincën e Samarit Verior. Togeri Christine Bolok u go dit nga ‘thi ka’ e gjelit, një teh çeliku i mprehtë që është zakonisht i lidhur me këmbën e gjelit që përfshihet në dylu ftim.
Tehu i pr eu kofshën e majtë, duke i prerë arterien kryesore. Ai u dërgua me urgjencë në spital dhe u shpall i vd ekur pas mbërritjes. Shefi i policisë provinciale, koloneli Arnel Apud i tha agjencisë së lajmeve AFP se aksidenti ishte “për të ardhur keq”.

“Nuk munda ta besoj kur më raportuan. Kjo është hera e parë në 25 vitet e mia si polic që kam humbur një burrë për shkak të një lu fte midis gjelave”.

Tre persona u arrestuan dhe shtatë gjela lu ftarakë, u konfiskuan, raportoi PNA

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0