Çfarë përballje: Tirana do ta pret Crvena Zvezdën në Shqipëri në kuadër të Ligës së Kampionëve

HomeSport

Çfarë përballje: Tirana do ta pret Crvena Zvezdën në Shqipëri në kuadër të Ligës së Kampionëve

Tirana e ka mposhtur Dinamo Tbilisin me rezultat 2-0 në kuadër të rrethit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve

Heronjtë e skuadrës shqiptare ishte Augsin Torassa dhe Marsel Ismajlgeci që shënuan golat e fitores në këtë takim, shkruan Reporteri.net

Kjo fitore e Tiranës do të thotë se në rundin e radhës do të jetë një përballje e zjarrtë në Air Albania.

Crvena Zvezda do të jetë kundërshtari i radhës i Tiranës në rundin e dytë të kualifikuesëve të Ligës së Kampionëve.

Zvezda në rundin e parë ka mposhtur Europa FC me rezultat bindës 5-0, derisa tani do të përballet me Tiranën në Air Albania.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0