Category: Uncategorized

1 2 3 10 10 / 98 POSTS
Ministri Murati: Treguesit janë se Kosova ka një rikuperim më të shpejt ekonomik se që pritej

Ministri Murati: Treguesit janë se Kosova ka një rikuperim më të shpejt ekonomik se që pritej

Ministri i Financave, Hekuran Murati në mbledhjen e Qeverisë ka thënë se treguesit gjatë këtyre katër muajve të parë të vitit janë shpresëdhënës, tran [...]
Jusuf Buxhovi kërkon të veprojë Prokurori i Shtetit pas paraqitjes së mbrëmshme të Shefqet Krasniqit

Jusuf Buxhovi kërkon të veprojë Prokurori i Shtetit pas paraqitjes së mbrëmshme të Shefqet Krasniqit

Historiani Jusuf Buxhovi ka thënë se Prokurori i Shtetit duhet të veprojë menjëherë aty ku preket kodi kushtetues dhe sistemi i vlerave në shoqërinë t [...]
Haradinaj për VV-në: Ia kanë tort uruar familjen njërit deputet për ta bindur për ta votuar Vjosa Osmanin për presidente

Haradinaj për VV-në: Ia kanë tort uruar familjen njërit deputet për ta bindur për ta votuar Vjosa Osmanin për presidente

Kryetari i partisë Aleanca e Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se deputeti Sali Zyba ka qenë s ekseri i Lëvizjes Vetëvendosje për vota për [...]
“Familjari i Granicës ka paditur deputetin e VV-së pasi i ka thënë “mafia e betonit” dhe “kryek riminel i Ferizajt’”

“Familjari i Granicës ka paditur deputetin e VV-së pasi i ka thënë “mafia e betonit” dhe “kryek riminel i Ferizajt’”

Gazetari Parim Olluri ka thënë në emisionin Pressing në T7 se familjarët e deputetes së re të VV-së, Adelina Grainca, kishin paditur deputetin e VV-së [...]
​Ehat Miftaraj reagon pas kërkesës së Haradinajt: Rinumërimi i plotë i votave nuk është fontanë dëshirash

​Ehat Miftaraj reagon pas kërkesës së Haradinajt: Rinumërimi i plotë i votave nuk është fontanë dëshirash

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kërkuar sot rinumërim të plotë të votave të zgjedhjeve të 14 shkurtit, shkruan [...]
Ky është deputeti më i vjetër që do ta udhëheq seancën konstituive të Kuvendit

Ky është deputeti më i vjetër që do ta udhëheq seancën konstituive të Kuvendit

Seancën e parë të konstituimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës do ta udhëheqë Avni Dehari Tashmë gjithçka po shkon drejt konstitumit të Kuvend [...]
Irani vazhdon e quan Shqipërinë kosh mbeturinash

Irani vazhdon e quan Shqipërinë kosh mbeturinash

Vërejtjet e Shqipërisë për Iranin në Këshillin e të Drejtave të Njeriut në Kombet e Bashkuara, nuk kanë kaluar pa përgjigje nga Republika Islamike. [...]
E krahasoi me modelet në bomboniera, Kimete Berisha i reagon Valon Sylës

E krahasoi me modelet në bomboniera, Kimete Berisha i reagon Valon Sylës

Publicistja Kimete Berisha i ka reaguar gazetarit Valon Syla pasi ky i fundit i tha se ”Kimete Berishën mi kujton modelet e kopertinave të bombonierav [...]
E fundit/ Flet qytetari të cilit policët ia thyen brinjtë

E fundit/ Flet qytetari të cilit policët ia thyen brinjtë

Gjithë ngjarja filloi kur Bardhyl Bakija, orët e hershme të së enjtes kaloi semaforin në të kuqe. Menjëherë pas kësaj, pjesëtarë të Policisë Rajonale [...]
Pla gosja në Lapnasellë, të dehur e su lmuan stafin e restorantit që s’pranoi t’i shërbente pas orës 22:00

Pla gosja në Lapnasellë, të dehur e su lmuan stafin e restorantit që s’pranoi t’i shërbente pas orës 22:00

Një përl eshje me a rmë zj arri ka ndodhur mbrëmë në restorantin “Bella Vista” në Llapnasellë, si pa sojë e së cilës tre persona kanë mbetur të pla go [...]
1 2 3 10 10 / 98 POSTS