Category: Sport

1 6 7 880 / 80 POSTS
Hazard dhe Sancho, Dortmund siguron fitoren  (VIDEO)

Hazard dhe Sancho, Dortmund siguron fitoren  (VIDEO)

Dortmund po udhëheq me rezultatin 0-2 në fushën e Paderborn, ku të dy golat janë shënuar në pjesën e dytë. Fillimisht ishte Thorgan Hazard që shëno [...]
VIDEO – Veprimi i këtij futbollisti po thyen rrjetin!

VIDEO – Veprimi i këtij futbollisti po thyen rrjetin!

Marcus Thuram shënoi për Monchegladbach në sfidën ndaj Union Berlin dhe fill pas golit të shënuar uli njërin gju duke e mëbshtëtur në tokë, teksa qënd [...]
E KRYER: Rashica do transferohet tek klubi i madh italian!

E KRYER: Rashica do transferohet tek klubi i madh italian!

Milot Rashica i ka thënë “Po” transferimit të Napolit, në Seria A. Kështu raporton gazeta italiane “Corriere dello Sport”, që thekson se sulmuesi i K [...]
Zyrtare: PSG blen 58 milionë euro sulmuesin e madh!

Zyrtare: PSG blen 58 milionë euro sulmuesin e madh!

Tashmë është bërë fakt i kryer: Mauro Icardi është lojtari më i ri i PSG-së, të cilët e blenë për 58 milionë euro nga Inter. Sulmuesi argjentinas lua [...]
Schalke – Werder Bremen, Milot Rashica titullar i padiskutueshëm

Schalke – Werder Bremen, Milot Rashica titullar i padiskutueshëm

Werder Bremeni i Milot Rashicës, zhvillon ndeshjen vendimtare sot ndaj Schalkes. Skuadra e sulmuesit kosovar, gjendet në një pozitë të rrezikshme [...]
David Luiz nuk pranon rinovimin me Arsenalin, befason me skuadrën e re

David Luiz nuk pranon rinovimin me Arsenalin, befason me skuadrën e re

Kontrata e mbrojtësit 33-vjeçar David Luiz me skuadrën e Arsenalit skadon në fund të muajit qershor dhe burime pranë klubit londinez bëjnë me dije [...]
Gjithçka e kryer, Mauro Icardi nënshkruan marrëveshjën përfundimtare me PSG

Gjithçka e kryer, Mauro Icardi nënshkruan marrëveshjën përfundimtare me PSG

Paris Saint-Germain më në fund kanë rënë dakord një marrëveshje për të nënshkruar sulmuesin e Interit, Mauro Icardi në baza të përhershme.Ekspertët e [...]
ZYRTARE: Spanja mbyll kampionatin, Barcelona shpallet kampione!

ZYRTARE: Spanja mbyll kampionatin, Barcelona shpallet kampione!

Federata Spanjolle e Futbollit ka mbyllur zyrtarisht kampionatin e femrave në vend. Elita e futbollit të femrave nuk do të rinisë dhe tashmë janë dhën [...]
Inter shtang Barcëlonën, i vendos dy kushte të forta për Lautaron

Inter shtang Barcëlonën, i vendos dy kushte të forta për Lautaron

Negocimi mes Interit dhe Barcelonës për transferimin e sulmuesit Lautaro Martinez tashmë janë bllokuar. Klubi spanjoll ofroi fillimisht 50 milionë [...]
Interi dëshiron tre lojtarë nga Barcelona në këmbim të Lautaro Martinezit

Interi dëshiron tre lojtarë nga Barcelona në këmbim të Lautaro Martinezit

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez vazhdon të lidhet me një transferim te Barcelona, ndërsa së fundmi ka dalë edhe një formulë e re, ku përfshihen e [...]
1 6 7 880 / 80 POSTS