Category: Sport

1 5 6 7 8 9 13 70 / 128 POSTS
Emery pritet të bëhet trajner i klubit të madh spanjoll

Emery pritet të bëhet trajner i klubit të madh spanjoll

Ish-trajneri i Arsenalit, Unai Emery ka nënshkruar një marrëveshje për t’u bërë trajner i klubit të La La Ligas, Villarreal sezonin e ardhshëm, sipas [...]
I riktheu në Ligë pas 16 vjete, e nderojn duke emruar një rrugë në emër të trajnerit

I riktheu në Ligë pas 16 vjete, e nderojn duke emruar një rrugë në emër të trajnerit

Kur kanë mbetur edhe dy javë nga fundi i kampionatit në Championship, Leeds United siguroi rikthimin në Premier League pas 16 vitesh mungesë, në një s [...]
Messi apo Benzema, sonte vendoset se kush do ta fitojë Pichichin

Messi apo Benzema, sonte vendoset se kush do ta fitojë Pichichin

Karim Benzema sonte do të kërkojë një rekord personal – pasi që suksesi me ekipin në La Liga u përmbush me sukses.Sulmuesi francez po kalon në një for [...]
“Beogradi shtëpia ime”/ futbollisti kosovar bën bujë në Serbi

“Beogradi shtëpia ime”/ futbollisti kosovar bën bujë në Serbi

“Shtëpia juaj është…?”, një pyetje drejtuar Suad Sahitit, që tashmë ka hapur polemika. Sulmuesi anësor që luan në Poloni është përgjigjur qartë: “Në B [...]
Vuçiq nis edhe një fakultet, do të bëhet trajner i basketbollit

Vuçiq nis edhe një fakultet, do të bëhet trajner i basketbollit

Presidenti serb ka vendosur që të plotësojë ëndrrën e tij të djalërisë. Aleksandar Vuçiq ka njoftuar në Instagram se ka regjistruar një fakultet të [...]
“Shpërthen” Messi, kritikon ashpër Barcelonën, paralajmëron edhe eliminimin nga Champions

“Shpërthen” Messi, kritikon ashpër Barcelonën, paralajmëron edhe eliminimin nga Champions

Lionel Messi ishte i zhgënjyer pas disfatës së Barcelonës kundër Osasunës dhe tha se nëse skuadra s’luan më mirë sesa që ka bërë deri më tani, Napoli [...]
Ekskluzive: Këto janë 3 skuadrat që kanë bërë ofert zyrtare për Muriqin

Ekskluzive: Këto janë 3 skuadrat që kanë bërë ofert zyrtare për Muriqin

Vedat Muriqi do të largohet nga Fenerbahçe këtë verë. Në mediat turke dhe ndërkombëtare, janë përmendur dhjetra klube që janë interesuar për Muriqin, [...]
Real Madrid me strategji për tifozët për të festuar titullin e La Ligas

Real Madrid me strategji për tifozët për të festuar titullin e La Ligas

Me një fitore sonte nga Villarreal, Real Madrid do të shpallet kampion i La Ligas për herë të 34 në histori të klubit. Në këtë kohë pandemie, tifoz [...]
Ekskluzive: UEFA kërkon dorëheqjen e Ademit, i dërgon letër FFK’së

Ekskluzive: UEFA kërkon dorëheqjen e Ademit, i dërgon letër FFK’së

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka pranuar një letër nga organi më i lartë i futbollit europian UEFA, ku është kërkuar që presidenti i Federatës [...]
Zyrtare: Premierliga tregon datën kur hapet merkato

Zyrtare: Premierliga tregon datën kur hapet merkato

Pauza që i ka shkaktuar futbollit koronavirusi ka bërë që gjërat të mos shkojnë sic ishin planifikuar. Kështu do të ketë data të reja edhe për merk [...]
1 5 6 7 8 9 13 70 / 128 POSTS