Category: Sport

1 4 5 6 7 8 13 60 / 130 POSTS
Rregull i ri në Angli: Ndëshkohesh me të verdhë nëse kollitesh

Rregull i ri në Angli: Ndëshkohesh me të verdhë nëse kollitesh

Pandemia e Koronavirusit nuk ndryshoi vetëm botën, por edhe sportin në përgjithësi. Kështu futbolli ka disa muaj që ka rifilluar, por nën masa strikte [...]
“Nuk më interesojnë paratë”, rrugëtimi i pabesueshëm i portierit të Arsenalit që po bën xhiron e botës

“Nuk më interesojnë paratë”, rrugëtimi i pabesueshëm i portierit të Arsenalit që po bën xhiron e botës

Arsenali ka fituar mbrëmë FA Cup – pasi mposhti Chelsean në finale me rezultatin 2:1.Christian Pulisic e dërgoi Chelsean në avantazh pas vetëm pesë mi [...]
Arrihet më në fund marrëveshja mes klubeve, Sancho rikthehet në Angli për një shumë rekorde

Arrihet më në fund marrëveshja mes klubeve, Sancho rikthehet në Angli për një shumë rekorde

Jadon Sancho më në fund është i lumtur, pasi do të rikthehet në vendlindje dhe të luaj në Ligën Premier. Ylli anglez prej kohësh ka kërkuar nga D [...]
Sheiku që dështoi të blinte Newcastle, synon ta blejë Milanin

Sheiku që dështoi të blinte Newcastle, synon ta blejë Milanin

Pas dështimit të operacionit për blerjen e Newcastle, Saudi Arabia’s Public Investment Fund i kryesuar nga princi Mohammad bin Salman duket se po mend [...]
Immobile mposht Lewandowskin, Ronaldon dhe Messin për Këpucën e Artë

Immobile mposht Lewandowskin, Ronaldon dhe Messin për Këpucën e Artë

Ciro Immobile ka mposhtur emra si Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski dhe Lionel Messi që të fitojë Këpucën e Artë për edicionin 2019/20. Sulmues [...]
ZYRTARE: Ballkani bën dy mega transferimet nga Superliga e Kosovës

ZYRTARE: Ballkani bën dy mega transferimet nga Superliga e Kosovës

Sulmuesi i njohur, Mevlan Zeka dhe portieri, Kenan Haxhihamza nga sezoni tjetër do të jenë pjesë e Ballkanit. Lajmin e ka konfirmuar vet klubi i Ba [...]
Drejtori i Interit, Marotta flet për mundësinë e transferimit të Messit

Drejtori i Interit, Marotta flet për mundësinë e transferimit të Messit

Drejtori i Interit, Beppe Marotta ka folur rreth thashethemeve të fundit që po e lidhin klubin italian me një transferim të yllit të Barcelonës, Lione [...]
Mourinho unik: Qeshni po deshët, jam kampioni i 5 ndeshjeve të fundit!

Mourinho unik: Qeshni po deshët, jam kampioni i 5 ndeshjeve të fundit!

Jose Mourinho mendon se Tottenham ka një skuadër të mirë, kur ajo është e plotë. Portugezi kërkon që për sezonin e ardhshëm të bëjnë disa përforcime, [...]
Nuk ia vazhdojnë kontratën evladit, Luca Zidane largohet nga Real Madrid

Nuk ia vazhdojnë kontratën evladit, Luca Zidane largohet nga Real Madrid

I biri i Zinedine Zidane, Luca do të largohet nga Real Madrid pas skadimit të kontratës në korrik, raporton AS.Portieri 22 vjeç ka qenë në klub për 16 [...]
Festa e Liverpoolit: Shaqiri si një mysliman i vërtetë, refuzon të laget me shampanjë

Festa e Liverpoolit: Shaqiri si një mysliman i vërtetë, refuzon të laget me shampanjë

Liverpooli mbrëmë festoi titullin e Premier Ligës pas 30 vitesh ‘Të Kuqtë’ festuan titullin e 19-të në histori të klubit, derisa pati shumë festë n [...]
1 4 5 6 7 8 13 60 / 130 POSTS