Category: Sport

1 3 4 5 6 7 15 50 / 143 POSTS
Përsëri pengesa për klubet kosovare nga mosmenaxhimi i virusit anulohet ndeshja Tre Penne – Gjilani

Përsëri pengesa për klubet kosovare nga mosmenaxhimi i virusit anulohet ndeshja Tre Penne – Gjilani

Sipas informacioneve të fundit do të anulohet ndeshja Tre Penne vs. GjilaniNjë futbollist i Gjilanit ka rezultuar pozitiv në testet për “Covid-19” dhe [...]
Mbappe flet për momentin e rëndë: Kam qarë gjithë natën, por u përpoqa të mos dukesha i dobët para të tjerëve

Mbappe flet për momentin e rëndë: Kam qarë gjithë natën, por u përpoqa të mos dukesha i dobët para të tjerëve

I pranishëm në një konferencë shtypi pas ndeshjes kundër Leipzig në Champions League, të cilën PSG e fitoi me rezultatin 3-0, Kylian Mbappe pëveçse ko [...]
Çfarë përballje: Tirana do ta pret Crvena Zvezdën në Shqipëri në kuadër të Ligës së Kampionëve

Çfarë përballje: Tirana do ta pret Crvena Zvezdën në Shqipëri në kuadër të Ligës së Kampionëve

Tirana e ka mposhtur Dinamo Tbilisin me rezultat 2-0 në kuadër të rrethit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve Heronjtë e skuadrës shqiptare [...]
Ibrahimovic në lidhje me gazetaren më të famshme sportive italiane?

Ibrahimovic në lidhje me gazetaren më të famshme sportive italiane?

Zlatan Ibrahimovic dhe Diletta Leota dyshohet se janë në lidhje mes tyre.Lajmi i bujshëm vjen nga e përjavshmja Chi në revistat e lajmeve, e cila zbul [...]
Gerard Pique pranon një ofertë interesante nga Premier League

Gerard Pique pranon një ofertë interesante nga Premier League

Mbrojtësi i Barcelona, Gerard Pique ka marrë një ofertë nga Fulham – sipas Libero.Klubi i sapoardhur në Premer League shpreson të forcojë linjat e pra [...]
Gabimi i tmerrshëm i Neymar – ndërroi fanellën pas ndeshjes, mund të dënohet me moslojë në finale

Gabimi i tmerrshëm i Neymar – ndërroi fanellën pas ndeshjes, mund të dënohet me moslojë në finale

Neymar mund të dënohet me moslojë për finalen e Ligës së Kampionëve pas shkëmbimit të fanellave me një lojtar të RB Leipzig. Paris Saint-Germain fi [...]
ZYRTARE: E papritur, David Silva rikthehet në La Liga, nënshkruan me këtë skuadër

ZYRTARE: E papritur, David Silva rikthehet në La Liga, nënshkruan me këtë skuadër

Mesfushori spanjoll, David Silva është rikthyer në La Liga. Ai është transferuar te skuadra e Real Sociedad, transmeton GazetaLajmi. Përderisa i [...]
Blend Baftiu në Turqi, arrin marrëveshje me ekipin e madh turk

Blend Baftiu në Turqi, arrin marrëveshje me ekipin e madh turk

Super talenti kosovar, Blendi Baftiu pritet që karrierën e tij ta vazhdoj në Turqi. Gazetari kosovar, Arlind Sadiku përmes burimeve të tij ka arrit [...]
Aksident i frikshëm në Moto GP, motorët fluturojnë mbi kokat e pilotëve/ VIDEO

Aksident i frikshëm në Moto GP, motorët fluturojnë mbi kokat e pilotëve/ VIDEO

Aksident i frikshëm në startin e garës së Moto GP, që po zhvillohet në pistën e Spielberg, në Austri. Në kthesën e tretë të xhiros së dytë, një aks [...]
‘Tipike shqiptare’, kështu zgjedh të mbrohet nga dielli Ronaldo

‘Tipike shqiptare’, kështu zgjedh të mbrohet nga dielli Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka ditë që është në pushime bashkë me familjen, Georginën dhe fëmijët.Futbollisti, njihet për veshjet e tij të shtrenjta por edhe st [...]
1 3 4 5 6 7 15 50 / 143 POSTS