Category: Sport

1 2 3 4 5 6 9 40 / 83 POSTS
Ramiz Lladrovci bërtet “Drita Kampion” nga inati se Ballkani po e mposhte Feronikelin

Ramiz Lladrovci bërtet “Drita Kampion” nga inati se Ballkani po e mposhte Feronikelin

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci nuk ka qenë aspak i kënaqur me paraqitjen e Feronikelit në takimin e sotëm ndaj Ballkanit. Skuadra [...]
Lajm i fundit/ Manchester City fiton gjyqin me Uefa-n, nuk përjashtohet nga Champions League

Lajm i fundit/ Manchester City fiton gjyqin me Uefa-n, nuk përjashtohet nga Champions League

Manchester City ka fituar betejën kundër Uefa-s në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv. Kjo e fundit ka hequr përjashtimin dy-vjecar të klubit anglez ng [...]
Simeone një “hero” për Atleticon, nga një klub modest e bëri ndër më të pasurin në botë

Simeone një “hero” për Atleticon, nga një klub modest e bëri ndër më të pasurin në botë

Diego Simeone jo vetëm që ka revolucionarizuar Atletico Madrid në fushë, por edhe jashtë saj, duke e kthyer klubin modest spanjoll në një nga më të pa [...]
James Rodriguez befason me skuadrën e re, largimi nga Real Madrid çështje e kryer

James Rodriguez befason me skuadrën e re, largimi nga Real Madrid çështje e kryer

James Rodriguez do të ndryshojë së shpejti ambient.Pikërisht te skuadra ku ka një koloni portugeze dhe menaxheri që punon ngushtë me ta është Jorge Me [...]
Bruno Fernandes fantastik, barazon rekordin e CR7 dhe Salah në Premier League

Bruno Fernandes fantastik, barazon rekordin e CR7 dhe Salah në Premier League

Portugezi i Manchester United është transferuar në kampionatin anglez vetëm pak muaj më parë, por kaq i ka mjaftuar për t’u bërë lideri i ekipit me go [...]
Haaland përjashtohet nga një diskotekë nate në Norvegji, sigurimi e largon nga ndeja

Haaland përjashtohet nga një diskotekë nate në Norvegji, sigurimi e largon nga ndeja

Erling Haaland po e mahnit të gjithë botën por jo edhe sigurimin e një diskoteke nate në Norvegji.Sulmuesi norvegjez po kalon pushimet e tij në shteti [...]
Mediet gjermane: Klop dëshiron Rashicën në Liverpool!?

Mediet gjermane: Klop dëshiron Rashicën në Liverpool!?

Drejtori sportiv i Werder Bremen, Frank Baumann, tha për “Kicker” se kanë filluar bisedimet për transferimin e Milot Rashicës në Liverpool. Milot R [...]
Zyrtare: Fernandesi zgjidhet lojtari më i mirë i muajit qershor, në Premier Ligë

Zyrtare: Fernandesi zgjidhet lojtari më i mirë i muajit qershor, në Premier Ligë

Bruno Fernandesi po vazhdon të korrë suksese në Manchester United. Për muajin e dytë radhazi, Bruno është zgjedhur lojtari më i mirë i muajit në Pr [...]
Një përballje e mundshme e Messit me Ronaldon mund të ndodhë këtë edicion të Ligës së Kampionëve

Një përballje e mundshme e Messit me Ronaldon mund të ndodhë këtë edicion të Ligës së Kampionëve

Sot u hodh shorti për pjesën e mbetur të Ligës së Kampionëve Do të jemi dëshmitarë të ndeshejve shumë të mëdha dhe ekziston edhe mundësia që t’i sh [...]
Pse e kishte telefonuar Guardiola Robbenin në orën 2 pas mesnatës?

Pse e kishte telefonuar Guardiola Robbenin në orën 2 pas mesnatës?

Arien Robbeni e ka lavduar tej mase ish-trajnerin e tij të Bayernit, Pep Guardiola. Ylli holandez ka thënë se Pepi është njeri që e do futbollin çmend [...]
1 2 3 4 5 6 9 40 / 83 POSTS