Category: Sport

1 2 3 4 5 15 30 / 146 POSTS
Me një femër në krah, e festë me pije, Muriq s’u mërzit për humbjen hiç

Me një femër në krah, e festë me pije, Muriq s’u mërzit për humbjen hiç

Djelmoshat e përfaqësueses së Kosovës nuk e kanë më entuziazmin dhe dashninë e fanelës siç e kishin pak kohë më parë. Dy ndeshjet e fundit e kanë dësh [...]
Kjo ishte go ditja “vr astare” e Robin Krasniqit që i dha titullin Kampion Bote (VIDEO)

Kjo ishte go ditja “vr astare” e Robin Krasniqit që i dha titullin Kampion Bote (VIDEO)

Boksieri shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi ka arritur fitoi mbrëmjen e djeshme ndeshjen e ëndrrave, pasi mposhti me nokaut kampionin gjerman, Dominic Bos [...]
Trajneri i Sllovenisë kërkon fitoren në Prishtinë kundër Kosovës

Trajneri i Sllovenisë kërkon fitoren në Prishtinë kundër Kosovës

Sllovenia ka arritur sonte në Prishtinë ku edhe ka mbajtur konferencën e parë për shtyp Kosova nesër do të kërkojë këndelljen kundër Sllovenisë, pas [...]
Vedat Muriqi luan lojën e parë me Lazion, po rikthehet nga lëndimi

Vedat Muriqi luan lojën e parë me Lazion, po rikthehet nga lëndimi

Topgolashënuesi i Kosovës dhe njëri prej lojtarëve me të mirë të saj, ka bërë paraqitjen e parë të tij me Lazion sonte, ku luajti një ndeshje miqësore [...]
E FUNDIT: Kosova vendos për të ardhmen e trajnerit Bernard Challandes!

E FUNDIT: Kosova vendos për të ardhmen e trajnerit Bernard Challandes!

Kosova u eliminua në gjysmëfinalen e Nations League nga Maqedonia e Veriut. Ekipi “Dardan” u mund nga vendasit me rezultatin 2-1 me një lojë shumë të [...]
​Federata kosovare: Vedat Muriqi mungon në tri ndeshjet e radhës

​Federata kosovare: Vedat Muriqi mungon në tri ndeshjet e radhës

Përkundër insistimit të madh të Federatës së Futbollit të Kosovës, dëshirës së madhe të futbollistit dhe bashkëpunimit korrekt të klubit të Lazios, Ve [...]
50 vite më parë realizohej skema që mahniti Anglinë (më pas u ndalua)

50 vite më parë realizohej skema që mahniti Anglinë (më pas u ndalua)

Ka qenë 3 tetori i 1970-ës, në fushë kanë qenë përballë njëra-tjetrës Coventry City dhe Everton-i. Në një moment është dhënë një goditje dënimi në [...]
Minuta e 90-të dhe 3-2! Si ky gol nuk keni parë kurrë, por as do ta imagjinonit në 100 ëndrra (video)

Minuta e 90-të dhe 3-2! Si ky gol nuk keni parë kurrë, por as do ta imagjinonit në 100 ëndrra (video)

Kjo ndodhi në ndeshjen midis skuadrave amerikane të Philadelphia Union II dhe Hartford Athletic, që luajnë në “USL Championship”. Danny Barrera shënoi [...]
Hoti i gëzohet fitores së Liverpoolit: Fillim i mirë, tri ndeshje tri fitore

Hoti i gëzohet fitores së Liverpoolit: Fillim i mirë, tri ndeshje tri fitore

Kryeminstri i Kosovës, Avdullah Hoti njihet si tifoz i klubit të Liverpool. Pas fitores së Liverpool, Hoti ka bërë një postim duke ju gëzuar sukses [...]
Bayerni shokohet nga Hoffenheim :“Ngadalë beg se ka hendek”,

Bayerni shokohet nga Hoffenheim :“Ngadalë beg se ka hendek”,

Hoffenheim e ka shokuar Bayernin në ndeshjen e javës së dytë të Bundesligës. Bavarezët që vinin pas triumfit në Superkupën e Evropës janë mposhtur [...]
1 2 3 4 5 15 30 / 146 POSTS