Category: Sport

1 2 3 4 15 20 / 143 POSTS
Milinkovic-Savic dhe Kolarov iu ikin autoriteteve italiane për të luajtur për Serbinë

Milinkovic-Savic dhe Kolarov iu ikin autoriteteve italiane për të luajtur për Serbinë

Mesfushori i Lazios, Sergej Milinkovic-Savic, dhe mbrojtësi i Interit, Aleksandar Kolarov, kanë mbërritur në Beograd të dielën mbrëma për t’iu bashkua [...]
Batatina kërkon gjyqtarë nga jashtë, do t’i paguaj vetë

Batatina kërkon gjyqtarë nga jashtë, do t’i paguaj vetë

Tahir Batatina po kërkon që gjyqtarët të sillen nga jashtë pasi që për vendorët dyshon se mund ta dëmtojnë me qëllim. Në “Dueli Sportiv”, trajneri [...]
Reagon Llapi: Policia na ka arrestuar ndihmëstrajnerin, akuzon edhe delegatët e FFK-së

Reagon Llapi: Policia na ka arrestuar ndihmëstrajnerin, akuzon edhe delegatët e FFK-së

Llapi është mposhtur nga Feronikeli në Drenas me rezultat 1-0 në ndeshjen e Superligës. Pas ndeshjes si duket ka pasur një tollovi ku edhe është ar [...]
Tjetër medalje për Kosovën, Loriana Kuka e bronztë në Budapest

Tjetër medalje për Kosovën, Loriana Kuka e bronztë në Budapest

Edhe një medalje për Kosovën. Pas Distria Krasniqit, medalje në Budapest ka fituar edhe Loriana Kuka. Kuka e rrëmbeu medaljen e bronztë, derisa ditë m [...]
Khabib me mesazh emocionues për babanë: Allahu të shpërbleftë me gradën më të lartë të xhenetit

Khabib me mesazh emocionues për babanë: Allahu të shpërbleftë me gradën më të lartë të xhenetit

Khabib Nurmagomedov e ka nderuar babanë e vet të ndjerë me një mesazh emocionues në rrjetet sociale, pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i botës në [...]
Presidenti dekoron Kampionin e Botës, Haxhi Krasniqi

Presidenti dekoron Kampionin e Botës, Haxhi Krasniqi

Robin Haxhi Krasniqi që nga e shtuna mban titullin Kampion i Botës në boks në versonin WBA/IBO. Krasniqi menjëherë pas fitores është kthyer në vendli [...]
Vjen lajmi i madh/ Duket se ka dritë në fund të tunelit, Michael Schumacher gati të ngrihet në këmbë

Vjen lajmi i madh/ Duket se ka dritë në fund të tunelit, Michael Schumacher gati të ngrihet në këmbë

Michael Schumacher ka bërë përparime me gjendjen shëndetësore dhe rehabilitimi i tij për tu ngritur sërish në këmbë po shkon shumë mirë. Kur Schuma [...]
Me një femër në krah, e festë me pije, Muriq s’u mërzit për humbjen hiç

Me një femër në krah, e festë me pije, Muriq s’u mërzit për humbjen hiç

Djelmoshat e përfaqësueses së Kosovës nuk e kanë më entuziazmin dhe dashninë e fanelës siç e kishin pak kohë më parë. Dy ndeshjet e fundit e kanë dësh [...]
Kjo ishte go ditja “vr astare” e Robin Krasniqit që i dha titullin Kampion Bote (VIDEO)

Kjo ishte go ditja “vr astare” e Robin Krasniqit që i dha titullin Kampion Bote (VIDEO)

Boksieri shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi ka arritur fitoi mbrëmjen e djeshme ndeshjen e ëndrrave, pasi mposhti me nokaut kampionin gjerman, Dominic Bos [...]
Trajneri i Sllovenisë kërkon fitoren në Prishtinë kundër Kosovës

Trajneri i Sllovenisë kërkon fitoren në Prishtinë kundër Kosovës

Sllovenia ka arritur sonte në Prishtinë ku edhe ka mbajtur konferencën e parë për shtyp Kosova nesër do të kërkojë këndelljen kundër Sllovenisë, pas [...]
1 2 3 4 15 20 / 143 POSTS