Category: Sport

1 2 3 15 10 / 143 POSTS
Vlora Çitaku: S’është turp me të mundë Spanja në shtëpi të vet, topi është i rrumbullakët

Vlora Çitaku: S’është turp me të mundë Spanja në shtëpi të vet, topi është i rrumbullakët

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar pas ndeshjes së mbrëmshme Kosovë-Spanjë, e cila përfundoi me rezultat 3:1 në favor të Spanj [...]
Ramiz Lladrovci me futbollistët në Spanjë: Përpara djem, ju priftë e mbara

Ramiz Lladrovci me futbollistët në Spanjë: Përpara djem, ju priftë e mbara

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka arritur në Spanjë së bashku me përfaqësuesen e Kosovës që luan ndeshjen e vlefshme kualifikuese me [...]
​“Marca” reagon pas përgjigjes së FFK-së: Spanja nuk i kërkoi FIFA-së përjashtimin e Kosovës, siç kanë bërë Serbia e Rusia

​“Marca” reagon pas përgjigjes së FFK-së: Spanja nuk i kërkoi FIFA-së përjashtimin e Kosovës, siç kanë bërë Serbia e Rusia

Gazeta e njohur spanjolle “Marca” ka reaguar menjëher pas përgjigjes së Federatës së Futbollit të Kosovë për atë të Spanjës ku Kosova nuk u përmend si [...]
Sporti në zi/ I p renë këmbët pas infektimit nga COVID-19, ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur (EMRI+FOTO)

Sporti në zi/ I p renë këmbët pas infektimit nga COVID-19, ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur (EMRI+FOTO)

Një lajm i tri.shtë ka ardhur mëngjesin e sotëm për botën e sportit. Ish-futbollisti i Interit, Bolonjës, Napolit dhe Pistoiese v diq këtë mëngjes në [...]
Na bëri krenarë të gjithëve, Majlinda Kelmendi fiton një tjetër medalje në Izrael

Na bëri krenarë të gjithëve, Majlinda Kelmendi fiton një tjetër medalje në Izrael

Majlinda Kelmendi e ka mbyllur në vendin e tretë turneun e xhudos, të zhvilluar në Tel Aviv të Izraelit. Xhudistja nga Peja mori dy fitore të vështira [...]
Shakohoxha shkarkohet nga Supersport? Thumbon Ilda Bejleri: Kush e hoqi këtë ‘drejtorin’?

Shakohoxha shkarkohet nga Supersport? Thumbon Ilda Bejleri: Kush e hoqi këtë ‘drejtorin’?

Së fundmi në media e rrjete sociale ka qarkulluar një lajm sipas të cilit, drejtoi i “Supersport”, Dritan Shakohoxha është shkarkuar nga ky post. Nuk [...]
Shakohoxha shkarkohet nga Supersport? Thumbon Ilda Bejleri: Kush e hoqi këtë ‘drejtorin’?

Shakohoxha shkarkohet nga Supersport? Thumbon Ilda Bejleri: Kush e hoqi këtë ‘drejtorin’?

Së fundmi në media e rrjete sociale ka qarkulluar një lajm sipas të cilit, drejtoi i “Supersport”, Dritan Shakohoxha është shkarkuar nga ky post. Nuk [...]
Valdete Idrizi: PDK-ja do ta rimëkëmbë edhe sportin

Valdete Idrizi: PDK-ja do ta rimëkëmbë edhe sportin

Kandidatja për deputete nga radhët PDK-së, Valdete Idrizi, gjatë ditës është takuar me një sportiste të dalluar, kampionen në tenis, Alte Hajrizi. [...]
“Ariu shqiptar” e shpartallon kundërshtarin dhe e detyron gjyqtarin të ndërpresë gjithçka!

“Ariu shqiptar” e shpartallon kundërshtarin dhe e detyron gjyqtarin të ndërpresë gjithçka!

Reshat Mati ka zhvilluar një përballje interesante boksi gjatë mbrëmjes së djeshme. Boksieri i njohur shqiptar është përballur me afrikanin, Dennis [...]
Arbër Zeneli shënon golin më të bukur në karrierë, por edhe të sezonit

Arbër Zeneli shënon golin më të bukur në karrierë, por edhe të sezonit

Arber Zeneli është rikthyer furishëm nga lëndimi që e ka lënë jashtë pothuajse gjithë muajin nëntor. Në ndeshjen që Reims po e zhvillon në udhëtim [...]
1 2 3 15 10 / 143 POSTS