Category: Sociale

Shoqeria dhe sjellja e saj kundrejt faktoreve te ndryshem socialeo-ekonomiko-kulturor.

1 2 3 4 5 93 30 / 926 POSTS
“Mami më thoshte ik lësho lopët”, këngëtarja shqiptare tregon si ia doli pa përkrahjen e saj

“Mami më thoshte ik lësho lopët”, këngëtarja shqiptare tregon si ia doli pa përkrahjen e saj

Këngëtarja shqiptare, Xheisara, e cila u bë e njohur për publikun nga programi muzikor “X Factor”, sw fundmi ka treguar se nëna e saj nuk besonte te t [...]
Mbi 21 mijë raste të reja me COVID-19 vetëm gjatë muajit mars në Kosovë

Mbi 21 mijë raste të reja me COVID-19 vetëm gjatë muajit mars në Kosovë

Numri i të infektuarve me COVID-19 po vazhdon të rritet në Kosovë. Vetëm gjatëm muajit mars në vend janë konfirmuar 21 mijë e 59 raste të reja me k [...]
Armend Zemaj: Konfirmohen mbi 100 mijë vaksina antiCovid për Kosovën

Armend Zemaj: Konfirmohen mbi 100 mijë vaksina antiCovid për Kosovën

Ish-ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka bërë të ditur se janë konfirmuar edhe 100.620 vaksina anti Covid në qershor, për qytetarët e Kosovës. Z [...]
Fatmir Sejdiu : Mjekët u angazhuan për të na shëruar mua dhe bashkëshorten

Fatmir Sejdiu : Mjekët u angazhuan për të na shëruar mua dhe bashkëshorten

Ish-presidenti i vendit Fatmir Sejdiu, njofton se është mirë me shëndet, pas qëndrimit në Infektive bashkë me bashkëshorten e tij. Për shkak të infekt [...]
Studimi: Njerëzit mund të prodhojnë helm sikur gjarpërinjtë

Studimi: Njerëzit mund të prodhojnë helm sikur gjarpërinjtë

A mund që njerëzit një ditë të bëhen helmues në kuptimin e parë të fjalës? Megjithëse nuk ka gjasa që fqinji ynë së shpejti të bëhet po aq i rrezikshë [...]
Kërkohet vaksinimi me prioritet i familjarëve të të burgosurve në Hagë

Kërkohet vaksinimi me prioritet i familjarëve të të burgosurve në Hagë

Sekretari i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka kërkuar që familjarët e të burgosurve në Hagë të vaksinohen me prioritet, raporton Gazeta Expres [...]
Deputeti i Vetëvendosjes: Mbyllja totale për dy javë, e domosdoshme

Deputeti i Vetëvendosjes: Mbyllja totale për dy javë, e domosdoshme

Deputeti i Vetëvendosjes, Visar Korenica ka thënë se mbyllja totale për dy javë është e domosdoshme. Kështu ka shkruar ai në profilin e tij në Facebo [...]
Drejtori i IKSHPK-së për vonesën e vaksinave: Më mirë vonë se kurrë!

Drejtori i IKSHPK-së për vonesën e vaksinave: Më mirë vonë se kurrë!

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka komentuar në emisionin “Kallxo Pernime” ardhjen e 24 mijë vaksinave “AstraZene [...]
Drejtori i IKSHPK-së për vonesën e vaksinave: Më mirë vonë se kurrë!

Drejtori i IKSHPK-së për vonesën e vaksinave: Më mirë vonë se kurrë!

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka komentuar në emisionin “Kallxo Pernime” ardhjen e 24 mijë vaksinave “AstraZene [...]
Reagon profesori Blerim Latifi pas vaksinimit të Kurtit

Reagon profesori Blerim Latifi pas vaksinimit të Kurtit

Profesori universitar Blerim Latifi thotë se Kurti veproi si liderët botëror kur zgjodhi që të merrte i pari vaksinën kundër Covid-19. Ai nuk arsyeton [...]
1 2 3 4 5 93 30 / 926 POSTS