Category: Sociale

Shoqeria dhe sjellja e saj kundrejt faktoreve te ndryshem socialeo-ekonomiko-kulturor.

1 2 3 4 93 20 / 926 POSTS
Prekëse: Berberi papritmas rruan flokët për t’u dukur si kolegu me kancer

Prekëse: Berberi papritmas rruan flokët për t’u dukur si kolegu me kancer

Një berber në Spanjë ka prekur zemrat e shumë njerëzve me gjestin e tij. Përderisa po ia shkurtonte flokët kolegut të tij që është duke u trajtuar me [...]
Ramush Haradinaj ngushëllon familjen mbretërore në Angli për vde kjen e Princit Philip

Ramush Haradinaj ngushëllon familjen mbretërore në Angli për vde kjen e Princit Philip

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka shprehur ngushëllime familjes mbretërore në Angli për vd ekjen e Princit Philip, [...]
Deputetë e ministra të partisë së Albin Kurtit ikin pak nga masat, kalojnë vikendin në Shqipëri

Deputetë e ministra të partisë së Albin Kurtit ikin pak nga masat, kalojnë vikendin në Shqipëri

Zyrtarë, deputetë e ministra të Lëvizjes Vetëvendosje po qëndrojnë në Shqipëri, meqë partia e tyre do të garojë në zgjedhjet atje. Ata po kalojnë çast [...]
Vazhdojnë kolonat e qytetarëve në kufi me Shqipërinë

Vazhdojnë kolonat e qytetarëve në kufi me Shqipërinë

Qytetarët e Kosovës edhe sot kanë zgjedhur ta lëshojnë vendin për fundjavë, duke u nisur drejt Shqipërisë Sipas mediave kosovare, në kufirin Vërmic [...]
Sokol Qela kur në Koshare iu vr a i biri: Hajri koftë, po më vjen mirë që pasna pasë asi djali

Sokol Qela kur në Koshare iu vr a i biri: Hajri koftë, po më vjen mirë që pasna pasë asi djali

Sokol Qela nga Leqina ka treguar dje se si e kishte marrë lajmin se i është v rarë djali i tij, Rifat Qela në Betejën e Koshares. Ai thotë se nuk e k [...]
Si dështoi Gjermania në menaxhimin e pandemisë?

Si dështoi Gjermania në menaxhimin e pandemisë?

Pranverën e kaluar, kur edhe ka shpërthyer pandemia e koronavirusit, Gjermania është marrë si vend model për trajtimin e krizës. Ajo ka pasur shifra s [...]
Personi që e bëri tatuazh fytyrën e Albin Kurtit: Me Albinin e Vjosën Kosova është bërë me babë e nanë

Personi që e bëri tatuazh fytyrën e Albin Kurtit: Me Albinin e Vjosën Kosova është bërë me babë e nanë

Shyqri Ramadani është një nga mbështetësit e kryeministrit Albin Kurti. Ai madje fytyrën e lideri të VV-së e ka bërë edhe tatuazh në krahë.Personi që [...]
Shtyhen se kush do e mbajë nënën, dy vëllezërit shqiptarë rr ahen barbarisht me njëri-tjetrin

Shtyhen se kush do e mbajë nënën, dy vëllezërit shqiptarë rr ahen barbarisht me njëri-tjetrin

Dh una në familje ka shpërthyer gjatë pandemisë sa kohë kufizimet na mundësuan më tepër orë qëndrimi në banesë dhe për rrjedhojë, më tepër orë pranë t [...]
Flet Arben Vitia pas lajmit se mund të ketë sul m në një nga spitalet e Kosovës

Flet Arben Vitia pas lajmit se mund të ketë sul m në një nga spitalet e Kosovës

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka folur për sigurinë e pacientëve, pas një kë rcënimi për su lm në një nga spitalet e Kosovës, që ka marrë sot [...]
Gold AG reagon për masat e reja: Si të vjen Ramazani virusi egërsohet

Gold AG reagon për masat e reja: Si të vjen Ramazani virusi egërsohet

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot masat e reja anti-Covid të cilat do të jenë në fuqi nga data 7 deri më 18 prill. Pas këtij vendimi ka reaguar rep [...]
1 2 3 4 93 20 / 926 POSTS