Category: Sociale

Shoqeria dhe sjellja e saj kundrejt faktoreve te ndryshem socialeo-ekonomiko-kulturor.

1 2 3 79 10 / 787 POSTS
Albert Krasniqi ishte në kërkim të Policisë, për dh unë fizike ndaj gruas së tij, ish-missit Besa Gashi

Albert Krasniqi ishte në kërkim të Policisë, për dh unë fizike ndaj gruas së tij, ish-missit Besa Gashi

Një ngjarje e rëndë tr onditi Prishtinën, por edhe gjithë Kosovën në orët e para të mbrëmjes së sotme. Babai privoi nga jeta në podrumin e objektit [...]
Te gjitha që dihet deri tash për v rasjen e Albert Krasniqit nga babai i tij

Te gjitha që dihet deri tash për v rasjen e Albert Krasniqit nga babai i tij

Një v rasje ka ndodhur sot në kryeqytet. Skender Krasniqi dyshohet se ka v ra djalin e tij, sipërmarrësin Albert Krasniqi. Ngjarja ka ndodhur rreth or [...]
Mësohen motivet e v rasjes e cila  shokoi kryeqytetin

Mësohen motivet e v rasjes e cila shokoi kryeqytetin

Albert Krasniqi është personi që ka mbetur i v rarë sot në Prishtinë, ndërsa i dy shuari i v rasjes është babai i tij. Tashmë i a rrestuar si dhe të n [...]
“Ejani se e v rava djalin”, kështu e denoncoi babai v rasjen e Albert Krasniqit

“Ejani se e v rava djalin”, kështu e denoncoi babai v rasjen e Albert Krasniqit

Albert Krasniqi është personi që ka mbetur i v rarë sot në Prishtinë, ndërsa i dy shuari i v rasjes është babai i tij. Babai i tij tashmë i arr est [...]
Ky është prindi që d yshohet se v rau djalin e tij në Prishtinë, biznesmenin e njohur FOTO

Ky është prindi që d yshohet se v rau djalin e tij në Prishtinë, biznesmenin e njohur FOTO

Mediet pak minuta më parë raportuan se ka ndodhur një vr asje në Prishtinë ku një prind ka vr arë djalin e tij në Prishtinë. Sinjali mëson se i d y [...]
Si e parashikojnë të ardhmen me kaq saktësi? Flasin krijuesit e “The Simpsons”

Si e parashikojnë të ardhmen me kaq saktësi? Flasin krijuesit e “The Simpsons”

Të gjithë e kemi vërejtur se si seriali “The Simpsons”, ka bërë një punë mjaft të mirë për të parashikuar të ardhmen me një saktësi të frikshme, në sh [...]
Jepen detajet për z jarrin që shpër theu në zyrën e arkivit të Stacionit policor në Drenas

Jepen detajet për z jarrin që shpër theu në zyrën e arkivit të Stacionit policor në Drenas

Hetuesit e Inspektoratit Policor të Kosovës janë njoftuar dje për një rast zj arri në zyrën e arkivit të Stacionit policor në Drenas. Nga zyrtarët pol [...]
Dyshohet se koronavirusi i ri ka mbërritur në Kosovë: IKShPK nis 30 mostra për në Gjermani

Dyshohet se koronavirusi i ri ka mbërritur në Kosovë: IKShPK nis 30 mostra për në Gjermani

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka nisur 30 mostra për analiza më të thella në Gjermani, për shkak të dyshimit të varian [...]
“Më këpute zemrën”, i ati i 10-vjeçares që humbi jetën te dera e shtëpisë prek me fjalët e ndjera

“Më këpute zemrën”, i ati i 10-vjeçares që humbi jetën te dera e shtëpisë prek me fjalët e ndjera

Një ngjarje e rë ndë tro nditi qytetin e Tiranës ditën e dielë ku një 10-vjeçare u për pl as nga një makinë dhe gjeti v dek jen në derën e shtëpisë. [...]
“Dy liderë, një ideal’, Kosovari bën tatuazh fytyrën e Albin Kurtit

“Dy liderë, një ideal’, Kosovari bën tatuazh fytyrën e Albin Kurtit

Qytetari Naim Tërbunja ka realizuar një tatuazh ku paraqet fytyrën e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe të atdhetarit Hasan Prishtina. [...]
1 2 3 79 10 / 787 POSTS