Category: Shqiperia

shqiperia

1 2 3 4 10 / 39 POSTS
‘U ndal nga mjekët’, detajet nga ngjarja e rëndë ku pacienti tentoj të hidhej nga spitali

‘U ndal nga mjekët’, detajet nga ngjarja e rëndë ku pacienti tentoj të hidhej nga spitali

Gazetari Erjon Skëndaj zbardh detaje të reja nga ngjarja tronditëse e ndodhur pak më parë te Spitali Covid-2 Shefqet Ndroqi, ku një tjetër pacient me [...]
Udhëtimet drejt këtij shteti europian, ambasada jep njoftim të rëndësishëm

Udhëtimet drejt këtij shteti europian, ambasada jep njoftim të rëndësishëm

Ambasada Shqiptare në Poloni ka njoftuar se janë pezulluar fluturimet Shqipëri-Poloni, të cilat janë caktuar pas datës 1 shtator. Ndër të tjera amb [...]
Aksi.dent i rëndë, ‘Golfi’ merr përpara këmbësorin, rruga mbulohet nga gja ku (PAMJE NGA VENDNGJARJA)

Aksi.dent i rëndë, ‘Golfi’ merr përpara këmbësorin, rruga mbulohet nga gja ku (PAMJE NGA VENDNGJARJA)

Një person ka mbetur i pl agosur rëndë si pasojë e një aksi denti të ndodhur mesditën e sotme në rrugën Elbasan-Librazhd. Mësohet se mjeti tip Golf [...]
Kufiri detar, Edi Rama: Dy fjalë për Greqinë, duam ta arrijmë një marrëveshje…

Kufiri detar, Edi Rama: Dy fjalë për Greqinë, duam ta arrijmë një marrëveshje…

Kryeministri Edi Rama ka bërë një tjetër reagim në lidhje me zgjerimin e Greqisë në Detin Jon. Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook [...]
Detajet e fundit: 23 vjeçarin dyshohet se e ek zekutoi me 14 pl umba shoku i tij

Detajet e fundit: 23 vjeçarin dyshohet se e ek zekutoi me 14 pl umba shoku i tij

Ende nuk janë mësuar motivet e vr asjes së 23 vjeçarit në Shkodër, por policia ka dyshime se kr imin e ka kryer një mik i Gledis Krajës. Mësohet se [...]
Serbi që për pushime nuk e ndërron Sarandën as me Amerikën: Shqiptarët janë popull i mrekullueshëm

Serbi që për pushime nuk e ndërron Sarandën as me Amerikën: Shqiptarët janë popull i mrekullueshëm

Srgjan Gligorijeviç (46) nga Beogradi, udhëtoi nëpër botë për vite me rradhë për të gjetur vendin e duhur për të përmbushur ëndrrën e tij të jetës, dh [...]
Erion Veliaj niset drejt Turqisë për kurim nga COVID-19

Erion Veliaj niset drejt Turqisë për kurim nga COVID-19

Prej 28 korrikut kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, është konfirmuar me coronavirus. Pas publikimit të lajmit, Veliaj informoi se ishte karantin [...]
Me kapele të zezë dhe eskortën që nuk i ndahet, në këtë vend po relaksohet Edi Rama

Me kapele të zezë dhe eskortën që nuk i ndahet, në këtë vend po relaksohet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur jugun e vendit për të kaluar pushimet. Ai është fotografuar në Vuno, ulur në një nga lokalet e zonës duke shijuar [...]
Shkarkohet zyrtari i Forcave Detare, organizoi dasmë në anijen ushtarake

Shkarkohet zyrtari i Forcave Detare, organizoi dasmë në anijen ushtarake

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka shkarkuar nga detyra Zëvendëskomandantin e Forcave Detare, Artur Meçollari. Meçollari, i cili e mbante këtë [...]
Një grua vd iq në Himarë pasi u rrëmbye nga dallgët e detit, flet i mbijetuari: Gjithçka ndodhi në 10 minuta

Një grua vd iq në Himarë pasi u rrëmbye nga dallgët e detit, flet i mbijetuari: Gjithçka ndodhi në 10 minuta

Policia Kufitare dhe roja bregdetare në Himarë kanë shpëtuar tre shtetas, të cilët rrezikuan të mbyteshin në det, ndërsa një grua ka humbur jetën. [...]
1 2 3 4 10 / 39 POSTS