Category: Shendeti

shendeti

1 38 39 40398 / 398 POSTS
Epidemiologu tregon skenarët: Vala e koronavirusit në vjeshtë do të jetë më e ashpër

Epidemiologu tregon skenarët: Vala e koronavirusit në vjeshtë do të jetë më e ashpër

Paralajmërimi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë përmes Drejtorit Rajonal Hans Kluge se një valë e dytë e koronavirusit akoma më e fortë se e para [...]
Bekë Berisha shpërfill rekomandimet e IKSHPK-së, vetë i 15-ti në iftar

Bekë Berisha shpërfill rekomandimet e IKSHPK-së, vetë i 15-ti në iftar

Për deputetin e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së Bekë Berisha, tubimet në kohë pandemie dhe shkuarja në iftar është gjë e zakonshme. Këtë të pa [...]
E Pabesueshme: Dashuria E Nënës Ngre Në Këmbë Fëmijën Që Ishte Me P’aralizë Cerebrale

E Pabesueshme: Dashuria E Nënës Ngre Në Këmbë Fëmijën Që Ishte Me P’aralizë Cerebrale

E Pabesueshme: Dashuria E Nënës Ngre Në Këmbë Fëmijën Që Ishte Me P’aralizë CerebraleNjë video që të ngroh zemrën tregon momentin kur një vajzë 10-vje [...]
Paralajmërojnë psikiatrit: “Na pret një ‘cunami’ i sëmundjes mendore pas izolimit”

Paralajmërojnë psikiatrit: “Na pret një ‘cunami’ i sëmundjes mendore pas izolimit”

Mjekët psikiatër paralajmërojnë një “cunami” të sëmundjes mendore nga problemet e grumbulluara gjatë bllokimitAta janë veçanërisht të shqetësuar që fë [...]
“Mbani distancë, mbani maska, virusi akoma është në mesin tonë”

“Mbani distancë, mbani maska, virusi akoma është në mesin tonë”

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Pubike të Kosovës u bën thirrje qytetarëve që të vazhdojnë të respektojnë rekomandimet për parandalimin e përhapjes [...]
Infektologu Krasniqi: 80 përqind e të infektuarve me Covid-19 në Kosovë e kanë tejkaluar sëmundjen në kushte shtëpiake

Infektologu Krasniqi: 80 përqind e të infektuarve me Covid-19 në Kosovë e kanë tejkaluar sëmundjen në kushte shtëpiake

Infektologu Valbon Krasniqi, ka folur për situatën me pandeminë Covid-19 në Kosovë. Krasniqi në emisionin Rubikon në Klan Kosova tha se pandemia do [...]
Mjekët gjermanë: Ky nuk është virus i frikshëm, shumë pacientë vdesin nga tromboza

Mjekët gjermanë: Ky nuk është virus i frikshëm, shumë pacientë vdesin nga tromboza

Në luftën kundër koronavirusit, mjekët vazhdojnë të përballen me simptoma të reja të sëmundjes virale. Sipas Bild, rreth 190 pacientë Covid-19 të v [...]
Kështu duhet të mbrohemi nga coronavirusi në ambientet e jashtme, pas daljes nga karantina – disa këshilla të rëndësishme

Kështu duhet të mbrohemi nga coronavirusi në ambientet e jashtme, pas daljes nga karantina – disa këshilla të rëndësishme

Britania e Madhe ka lëshuar udhëzime për banorët se si të qëndrojnë të sigurt dhe të shmangin “kapjen e coronavirusit” në hapësira të jashtme.Sipas me [...]
1 38 39 40398 / 398 POSTS