Category: Shendeti

shendeti

1 2 3 4 5 40 30 / 398 POSTS
“Kam ringjallur 3 persona, jam i zgjedhur si profet”, ja kush është pastori i vetëshpallur që ‘shëron’ çdo sëmundje

“Kam ringjallur 3 persona, jam i zgjedhur si profet”, ja kush është pastori i vetëshpallur që ‘shëron’ çdo sëmundje

Besnik Kolgjini është personazhi i cilësuar atipik, pastori i vetëshpallur që pretendon se shëron çdo sëmundje me ndihmën e Biblës. Ai beson se ka zgj [...]
Zi e më zi në vend, koronavirusi i merr jetën artistit të njohur shqiptar

Zi e më zi në vend, koronavirusi i merr jetën artistit të njohur shqiptar

Pas disa ditësh luf te me Covid-19, ka ndërruar jetë aktori dhe regjisori korçar Naum Tërova, i ati i nënkryetares të Bashkisë së Korçës Benila Tërova [...]
Cilët persona do të vaksinohen të parët kundër COVID-19 në Kosovë

Cilët persona do të vaksinohen të parët kundër COVID-19 në Kosovë

Kosova ende nuk është furnizuar me asnjë dozë të vaksinës kundër COVID-19, ndonëse shumë shtete tashmë kanë vaksinuar një pjesë të popullsisë. Dozat e [...]
I fundit! Covid i merr jetën mjekut të njohur, drejtoi për disa vite spitalin Infektiv

I fundit! Covid i merr jetën mjekut të njohur, drejtoi për disa vite spitalin Infektiv

Është ndarë nga jeta si pasojë e Covid 19 mjeku i njohur Petro Shamo, i cili ka mbajtur për disa kohë dhe postin e shefit të spitalit Infektiv në Tira [...]
Studimi më i fundit shkencor: Kaq përqind e të prekurve me Covid i ndjejnë simptomat 9 muaj pas infektimit

Studimi më i fundit shkencor: Kaq përqind e të prekurve me Covid i ndjejnë simptomat 9 muaj pas infektimit

Një studim i ri i botuar në revistën JAMA Netëork Open zbulon se 30% e të infektuarve me Covid-19 vazhdojnë të kenë simptoma deri në nëntë muaj pas sh [...]
Vjen lajmi i keq nga vaksina Pfizer, më pak efektive kundër këtij mutacioni të koronavirusit

Vjen lajmi i keq nga vaksina Pfizer, më pak efektive kundër këtij mutacioni të koronavirusit

Frika u konfirmua: vaksina kundër Covid-19 e BioNTech/Pfizer është rreth dy të tretat më pak e efektshme kundër mutacionit të virusit të Afrikës së Ju [...]
Tjetër lajm i trishtë, COVID-19 i merr jetën mjekut të njohur (Emri+Foto)

Tjetër lajm i trishtë, COVID-19 i merr jetën mjekut të njohur (Emri+Foto)

COVID-19 ka shkaktuar një tjetër vik timë nga radhët e bluzave të bardha. Mësohet se ditën e sotme është ndarë nga jeta mjeku i njohur nga Kukësi, [...]
​Ja çfarë ndodh me pacientët me diabet që infektohen nga Covid-19

​Ja çfarë ndodh me pacientët me diabet që infektohen nga Covid-19

Një studim i kryer nga hulumtues evropian, vuri në pah se diabeti rrit rrezikun e vdekjes tek pacientët që kontraktojnë me koronavirus të ri (COVID-19 [...]
Sporti në zi/ I p renë këmbët pas infektimit nga COVID-19, ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur (EMRI+FOTO)

Sporti në zi/ I p renë këmbët pas infektimit nga COVID-19, ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur (EMRI+FOTO)

Një lajm i tri.shtë ka ardhur mëngjesin e sotëm për botën e sportit. Ish-futbollisti i Interit, Bolonjës, Napolit dhe Pistoiese v diq këtë mëngjes në [...]
Këto janë simptomat më të zakonshme qe shfaqen pas vaksinimit kundër Covid-19

Këto janë simptomat më të zakonshme qe shfaqen pas vaksinimit kundër Covid-19

Shumë qytetarë në vende të ndryshme kanë pasur fatin që të marrin vaksinën kundër koronavirusit. Por të gjitha ata që vaksinohen mund të përballen [...]
1 2 3 4 5 40 30 / 398 POSTS