Category: Shendeti

shendeti

1 2 3 4 40 20 / 398 POSTS
VIDEO/ Momenti kur vaksinohet Albin Kurti

VIDEO/ Momenti kur vaksinohet Albin Kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është vaksinuar i pari në vend me vaksinën Anti-COVID të AstraZenecas, raporton Gazeta Express. Në prani të eki [...]
Fillon vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë të Kosovës në Kukës

Fillon vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë të Kosovës në Kukës

Në një qendër vaksinimi në Kukës të Shqipërisë ka filluar imunizimi i grupit të parë të punëtorëve shëndetësorë nga Kosova. Siç raporton REL, punët [...]
Mjekët nga Kosova mbërrin në Kukës për ta marrë vaksinën anti-Covid

Mjekët nga Kosova mbërrin në Kukës për ta marrë vaksinën anti-Covid

Kanë mbërritur në Kukës tre autobusët nga Kosova me punëtorë e parë shëndetësorë të cilët do të vaksinohen. Në pallatin e Kulturës në Kukës, ka fil [...]
Studimi i ri: COVID-19 ndikon në funksionimin e trurit

Studimi i ri: COVID-19 ndikon në funksionimin e trurit

Një studim i ri ka ofruar të dhëna shtesë se COVID-19 me simptoma të rënduara, mund të ndikojë në funksionimin e trurit. Studimi, i botuar në revis [...]
Gjendja shëndetësore e qytetares që policia i hodhi sprej pse nuk ia vendosi qenit maskën

Gjendja shëndetësore e qytetares që policia i hodhi sprej pse nuk ia vendosi qenit maskën

Pjesëtarë të Policisë së Kosovës kanë përdorur sprej lotsjellës ndaj një qytetareje për ta arrestuar sot në rrugën B në Prishtinë. Ajo në fillim nu [...]
Detaje të reja për v dekjen e 16-vjeçarit të prekur me coronavirus, flet drejtoresha e QKMF-së në Viti

Detaje të reja për v dekjen e 16-vjeçarit të prekur me coronavirus, flet drejtoresha e QKMF-së në Viti

Në mëngjesin e të enjtes e ka humbur b etejën me COVID-19 një 16-vjeçar nga Vitia. Nga QKMF në këtë komunë thotë se i riu kishte edhe sëmundje tjer [...]
IKSHPK: Numri i rasteve pozitive dhe v dekjeve nga COVID-19 po vjen si p asojë e neglizhimit të masave

IKSHPK: Numri i rasteve pozitive dhe v dekjeve nga COVID-19 po vjen si p asojë e neglizhimit të masave

Kosova sot ka shënuar rekord të rasteve për vitin 2021, me 632 raste brenda 24 orëve. Kështu, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës [...]
Identifikohet njeriu i dytë i shëruar nga HIV

Identifikohet njeriu i dytë i shëruar nga HIV

Personi i dytë në botë i shëruar në mënyrë natyrale nga HIV është identifikuar në Argjentinë, njoftoi një grup ekspertësh mjekësorë. Zbulimet e bër [...]
LAJM I MIRË! Vaksinat na mbrojnë nga variantet e reja të Covid-19, mjeku Ilir Aliahmeti tregon studimin global

LAJM I MIRË! Vaksinat na mbrojnë nga variantet e reja të Covid-19, mjeku Ilir Aliahmeti tregon studimin global

Mjeku Ilir Aliahmeti ka publikuar disa lajme të mira kundër varianteve të reja të koronavirusit. Pas përhapjes së mutacioneve të Covid-19 lindën dy [...]
Krasniqi: Kemi hyrë në fazën e re të sh përthimit të COVID-19 në Kosovë

Krasniqi: Kemi hyrë në fazën e re të sh përthimit të COVID-19 në Kosovë

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik të Kosovës, Valbon Krasniqi ka thënë se Kosova ditëve të fundit ka hyrë në një fazë të re të sh përthimit të pand [...]
1 2 3 4 40 20 / 398 POSTS