Category: Shendeti

shendeti

1 2 3 35 10 / 350 POSTS
Dyshohet se koronavirusi i ri ka mbërritur në Kosovë: IKShPK nis 30 mostra për në Gjermani

Dyshohet se koronavirusi i ri ka mbërritur në Kosovë: IKShPK nis 30 mostra për në Gjermani

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka nisur 30 mostra për analiza më të thella në Gjermani, për shkak të dyshimit të varian [...]
Sh përthimi i variantit të ri në Zvicër, karantinohen 2 hotele dhe mbyllen shkollat

Sh përthimi i variantit të ri në Zvicër, karantinohen 2 hotele dhe mbyllen shkollat

Autoritetet shëndetësore zvicerane kanë karantinuar dy hotele dhe kanë mbyllur të gjitha shkollat ​​e skive në St. Moritz, në përpjekje për të frenuar [...]
Rasti unik/ Akulloret pozitive me Covid-19, mjeku: Ne ndoshta…

Rasti unik/ Akulloret pozitive me Covid-19, mjeku: Ne ndoshta…

Tre mostra të akullores të bëra nga pluhur qumështi nga Zelanda e Re dhe hirrë e thatë ukrainase rezultuan pozitive me Covid-19 në Tianjin të Kinës Ve [...]
A duhet të vaksinohemi nëse e kemi kaluar virusin? Kjo është përgjigja që japin ekspertët amerikan

A duhet të vaksinohemi nëse e kemi kaluar virusin? Kjo është përgjigja që japin ekspertët amerikan

Po. Pavarësisht infektimit fillestar, Qendra amerikane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve, ka thënë se njerëzit duhet të planifikojnë vaksin [...]
10-vjeçari nga Shqipëria fiton betej ën e vështirë më tumorin në ditën e tij të lindjes!

10-vjeçari nga Shqipëria fiton betej ën e vështirë më tumorin në ditën e tij të lindjes!

Vogëlushi nga Burreli, ka arritur të fitojë be tejën e vështirë me tumorin në ditën e tij të lindjes. TIRANË– Një 10 vjeçar nga Burreli ka arritur të [...]
E rëndë/ Morën vaksinën e “Pfizer”, 23 persona në këtë shtet europian humbin jetën pasi u injektuan

E rëndë/ Morën vaksinën e “Pfizer”, 23 persona në këtë shtet europian humbin jetën pasi u injektuan

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë vaksinuar me vaksinën e kompanisë amerikane Pfizer, 13 prej të cilëve shin të moshuar në azile pleq [...]
Kush nuk do vaksinohet/ Kategoritë të cilat nuk duhet të marrin vaksinën e Pfizer

Kush nuk do vaksinohet/ Kategoritë të cilat nuk duhet të marrin vaksinën e Pfizer

Ndonëse ende nuk mund të thuhet se kur fillon vaksinimi anti Covid i popullatës në Shqipëri, pasi duhet të mbërrijnë sasitë e tjera të vaksinave, në t [...]
Ekspertët ngrenë alarmin: Vonesa e dozës së dytë të vaksinës, ja problemin shqetësues qe mund te sjelle

Ekspertët ngrenë alarmin: Vonesa e dozës së dytë të vaksinës, ja problemin shqetësues qe mund te sjelle

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn për shkak të dozave të pakta të vaksinës kërkoi verifikimin e mundësisë për vonesën e dozës së dytë të vak [...]
Kancelari Sebastian Kurz flet për ndihmën që po u jepet të l ënduarve nga shp ërthimi në Ferizaj

Kancelari Sebastian Kurz flet për ndihmën që po u jepet të l ënduarve nga shp ërthimi në Ferizaj

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, ka thënë se vendi i tij as që e vë në diskutim kur bëhet fjalë për të ndihmuar vendet tjera. Këto komente ai i [...]
Lajme të mira për vaksinën e Pfizer/BioNTech, ja çfare u zbulua nga studimi i fundit

Lajme të mira për vaksinën e Pfizer/BioNTech, ja çfare u zbulua nga studimi i fundit

Lajme shumë inkurajuese vijnë nga kërkimet e reja që sugjerojnë se vaksina anti Covid-19 nga kompania farmaceutike Pfizer / BioNTech ofron mbrojtje ng [...]
1 2 3 35 10 / 350 POSTS