Category: Rajoni

rajoni

1 2 3 5 10 / 48 POSTS
Knin: Kroatët shpalosin flamujt e UÇK-së dhe falënderojnë shqiptarët që mbrojtën Kroacinë

Knin: Kroatët shpalosin flamujt e UÇK-së dhe falënderojnë shqiptarët që mbrojtën Kroacinë

Veteranët e luftës kroate u mblodhën për të falënderuar në një mënyrë të veçantë të gjithë shqiptarët që luftuan përkrah kroatëve, për të mbrojtur Kro [...]
Maqedoni/ 75 raste të reja me COVID-19, 136 pacientë të shëruar dhe 5 persona kanë humbur jetën

Maqedoni/ 75 raste të reja me COVID-19, 136 pacientë të shëruar dhe 5 persona kanë humbur jetën

Në 24 orët e fundit janë bërë 830 testime, ndërsa 75 raste të reja me covid-19, janë regjistruar në këto qytete: -Shkup 32 – Kumanovë 4 – S [...]
Kosovarët festojnë Bajramin në bregdet, për dy ditë në Shqipëri kanë hyrë mbi 11 mijë shtetas nga Kosova

Kosovarët festojnë Bajramin në bregdet, për dy ditë në Shqipëri kanë hyrë mbi 11 mijë shtetas nga Kosova

Një numër i madh i kosovarëve kanë vendosur që festën e Kurban Bajramit ta kalojnë në bregdetin shqiptar. Bazuar në të dhënat e Policisë së Kosovës [...]
BDI nuk ndryshon qëndrim: Jemi për kryeministër shqiptar, kusht për koalicion me LSDM-në

BDI nuk ndryshon qëndrim: Jemi për kryeministër shqiptar, kusht për koalicion me LSDM-në

Artan Grubi i cili është zgjedhur deputet nga BDI në zgjedhjet e djeshme në Maqedoninë e Veriut ka zbuluar në ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës se partia [...]
Kemi tre deputetë më shumë se VMRO-ja, Zaev shpall fitoren

Kemi tre deputetë më shumë se VMRO-ja, Zaev shpall fitoren

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev shpalli fitore të LSDM-së dhe koalicionit “Mundemi” në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut. “Me [...]
Koronavirusi po bën kërdinë në këtë vend rajoni, vjen vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë!

Koronavirusi po bën kërdinë në këtë vend rajoni, vjen vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë!

Duke parë gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të rritjes së numrit të personave të infektuar nga Covid-19 dhe bilancin e viktimave, Ministrja e Shënd [...]
Vuçiq për rifillimin e dialogut: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Vuçiq për rifillimin e dialogut: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Gjendja lidhur me Kosovën është pothuajse e pashpresë, por jam krenar se si jemi mbajtur në Paris, ka deklaruar të dielen mbrëma presidenti i Serbisë, [...]
Vazhdojnë protestat në Serbi, policisë i vendoset ushqim për qen

Vazhdojnë protestat në Serbi, policisë i vendoset ushqim për qen

Në Beograd, Kragujevc, Nish, Çaçak dhe disa qytete të tjera të Serbisë, protestat vazhduan sot për ditën e gjashtë me radhë. Qytetarët dolën në rru [...]
Arsyeja pse kryeministri Rama nuk pëlqen ta ngasë veturën!

Arsyeja pse kryeministri Rama nuk pëlqen ta ngasë veturën!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nuk ka patentë, madje as nuk ka bërë përpjekje për ta pasur një të tillë. Dhe as nuk ka ndërmend ta bëj, në të ar [...]
Për 1 javë u humbën  jeten 4 persona, rojet bregdetare nuk ‘ekzistojnë’ në Durrës

Për 1 javë u humbën jeten 4 persona, rojet bregdetare nuk ‘ekzistojnë’ në Durrës

Vetëm në një javë në plazhin e Durrësit kanë humbur jetën 4 qytetarët. Por pavarësisht kësaj vihet re mungesa e rojeve bregdetare. Me gjithë fluksin [...]
1 2 3 5 10 / 48 POSTS