Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 80 81 82 83 84 227 820 / 2263 POSTS
Konjufca: LDK-ja do ta largojë AAK-në nga Qeveria, do ta marrë PDK-në

Konjufca: LDK-ja do ta largojë AAK-në nga Qeveria, do ta marrë PDK-në

Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se LDK-ja e Isa Mustafës do ta largojë AAK-në nga Qeveria. Sipas tij LDK po synon ta marrë në qev [...]
Hoti reagon edhe një herë për rrugën Deçan- Plavë: Me zhurmë nuk zgjidhet asgjë

Hoti reagon edhe një herë për rrugën Deçan- Plavë: Me zhurmë nuk zgjidhet asgjë

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti edhe njëherë ka reaguar për rrugën Deçan- Plavë, raporton Gazeta Lajmi. Ai ka shkruar se me zhurmë nuk zgjidhe [...]
Nasim Haradinaj: Çizmja e serbit nuk do të shkel më në Deçan

Nasim Haradinaj: Çizmja e serbit nuk do të shkel më në Deçan

Sekretari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj ka reaguar ashpër pas ndërprerjes së punimeve në rrugën Deçan-Plavë. Haradinaj ka thënë se vendimi i Hotit [...]
Konjufca i VV-së: Armend Zemaj e kushtëzoi qeverinë Hoti me pozitën e ministrit

Konjufca i VV-së: Armend Zemaj e kushtëzoi qeverinë Hoti me pozitën e ministrit

Anëtari i Kryesisë së Vetëvendosjes Glauk Konjufca, ka thënë se njëra prej arsyeve kryesore pse VV-ja ka nisur mocion për rrëzimin e Qeverisë Hoti, ës [...]
“Thyhet” akulli: A u pajtuan Hashim Thaçi e Sali Berisha?!

“Thyhet” akulli: A u pajtuan Hashim Thaçi e Sali Berisha?!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish- kryeministri shqiptar, Sali Berisha duket se janë pajtuar.Në një postim të presidentit Thaçi, shihet edhe [...]
“Zbulimi” i ish- deputetit të VV-së: Pandemia do të menaxhohej më mirë pa qeveri, se sa me Qeverinë Hoti

“Zbulimi” i ish- deputetit të VV-së: Pandemia do të menaxhohej më mirë pa qeveri, se sa me Qeverinë Hoti

Anëtari i Kryesisë së Vetëvendosjes Glauk Konjufca, ka thënë se njëra prej arsyeve kryesore pse VV’ja ka nisur mocion për rrëzimin e Qeverisë Hoti, ës [...]
Konjufca: Zgjatja e orarit të kafeterive deri në 22:30 ishte gabim katastrofal

Konjufca: Zgjatja e orarit të kafeterive deri në 22:30 ishte gabim katastrofal

Ish-ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se lirimi i masave kundër virusit COVID-19 nga Qeveria Hoti ishte gabim. K [...]
Flet edhe Janjiq pas pezullimit të ndërtimit të rrugës: Po na e ndotni manastirin, bëjeni rrugën në anën tjetër

Flet edhe Janjiq pas pezullimit të ndërtimit të rrugës: Po na e ndotni manastirin, bëjeni rrugën në anën tjetër

Punimet për ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë rifilluan me urdhër të kryetarit të komunës, Bashkim Ramosaj.E këtë veprim po e kundërshton igumeni i manas [...]
Njofton Armend Zemaj: Këto janë masat e reja anti-COVID në qendra tregtare, markete dhe lokale të gastronomisë

Njofton Armend Zemaj: Këto janë masat e reja anti-COVID në qendra tregtare, markete dhe lokale të gastronomisë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka mbajtur mbledhjen e radhës të Komitetit për Menaxhimin e Pandemisë COVID-19.Zemaj tha se disa nga masat e ndë [...]
Si nisi “lufta” ndërmjet Ramush Haradinajt e Avdullah Hotit: A do t’i pajtoj posti i presidentit AAK-në e LDK-në?!

Si nisi “lufta” ndërmjet Ramush Haradinajt e Avdullah Hotit: A do t’i pajtoj posti i presidentit AAK-në e LDK-në?!

Një takim i zhvilluar ndërmjet kryeministrit Avdullah Hoti me presidentin serb, Aleksander Vuçiq në Bruksel, para disa javësh me ndërmjetësimin e zyrt [...]
1 80 81 82 83 84 227 820 / 2263 POSTS