Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 79 80 81 82 83 227 810 / 2263 POSTS
Rasim Selmanaj i AAK-së: Qeveria Kurti i hoqi nga buxheti mjetet e ndara për rrugën Deçan-Plavë

Rasim Selmanaj i AAK-së: Qeveria Kurti i hoqi nga buxheti mjetet e ndara për rrugën Deçan-Plavë

Deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje si parti opozitare nuk ka arsye të flet për rrugën Deçan-Plavë. Selmanaj ka dekl [...]
Kuvendi në pushim, mbi 100 projektligje mbesin në procedurë

Kuvendi në pushim, mbi 100 projektligje mbesin në procedurë

Puna e Kuvendit të Kosovës gjatë sesionit pranveror ka qenë minimale. Në 24 seanca plenare, vetëm 7 përqind të agjendës legjislative të zgjedhurit e p [...]
Rifillojnë punimet në rrugën Deçan-Plavë, flet Ramosaj

Rifillojnë punimet në rrugën Deçan-Plavë, flet Ramosaj

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj tregoi se të hënën kanë rifilluar punimet në rrugën Deçan-Plavë, në zonën në afërsi të Manastirit të De [...]
PDK-ja do të kërkojë zgjedhje sapo të ketë rënie të të prekurve me COVID-19

PDK-ja do të kërkojë zgjedhje sapo të ketë rënie të të prekurve me COVID-19

Deputetja Blerta Deliu-Kodra ka thënë se PDK-ja nuk do të kërkojë zgjedhje të reja gjatë pandemisë, për shkak të situatës me rritjen e të prekurve me [...]
Sava Janjiç: Rruga Deçan-Plavë duhet të ndërtohet tjetërkah

Sava Janjiç: Rruga Deçan-Plavë duhet të ndërtohet tjetërkah

Igumeni i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiç, ka thënë se rruga Deçan-Plavë duhet të ndërtohet tjetërkah. Janjiç ka theksuar se rruga në fjalë do t [...]
“Manastiri i Deçanit është trashëgimi e Kosovës, jo e serbëve”

“Manastiri i Deçanit është trashëgimi e Kosovës, jo e serbëve”

Historiani Muhamet Mala ka thënë se Manastiri i Deçanit është trashëgimi e Kosovës dhe jo e serbëve.Në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ai ka s [...]
Marrëveshja 30 milionëshe me BERZH-in, Hoti tregon cilat ndërmarrje do të ndihmohen

Marrëveshja 30 milionëshe me BERZH-in, Hoti tregon cilat ndërmarrje do të ndihmohen

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se marrëveshja e sotme me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim në vlerë prej 30 milionë eurove, [...]
Avdullah Hoti vjen edhe me një deklaratë, pas pezullimit të punimeve në rrugën në afësi të Manastirit të Deçanit

Avdullah Hoti vjen edhe me një deklaratë, pas pezullimit të punimeve në rrugën në afësi të Manastirit të Deçanit

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti edhe njëherë ka reaguar për ndërprerjen e rrugës në afërsi të Manastirit të Deçanit.Ai ka shkruar se “rrjetet kul [...]
Krasniqi: Me Serbinë s’do të ketë marrëveshje me njohje reciproke

Krasniqi: Me Serbinë s’do të ketë marrëveshje me njohje reciproke

Profesori Milazim Krasniqi është i bindur se dialogu me Serbinë nuk do të përfundojë me njohje reciproke. Në këtë mënyrë, sipas tij nuk do te ketë as [...]
Paralajmërimi i Hazirit: Javën e kaluar Karaçeva, këtë javë rruga Deçan-Plavë, javën tjetër Leposavic’i me 17 katunde…

Paralajmërimi i Hazirit: Javën e kaluar Karaçeva, këtë javë rruga Deçan-Plavë, javën tjetër Leposavic’i me 17 katunde…

Kryetari u Gjilanit, Lutfi Haziri ka reaguar pas bllokimit të ndërtimit të rrugës Deçan- Placë, raporton Gazeta Lajmi. Ai ka paralajmëruar zhvillim [...]
1 79 80 81 82 83 227 810 / 2263 POSTS