Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 78 79 80 81 82 83 800 / 824 POSTS
PACOLLI FAJËSON SHTETET ANËTARE TË BE-SË PËR MOS LIBERALIZIMIN E VIZAVE

PACOLLI FAJËSON SHTETET ANËTARE TË BE-SË PËR MOS LIBERALIZIMIN E VIZAVE

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli me rastin e Ditës së Europës ka thënë se aspirata e popullit të Kosovës ka qenë tradicionalisht të b [...]
Gezim Kelmendi : Thaci e Kurti po garojne se cili po mashtron me shume

Gezim Kelmendi : Thaci e Kurti po garojne se cili po mashtron me shume

Gati 1 muaj ka kaluar nga djegia e Xhamisë në Drenas, heshtë presidenti Thaçi, heshtë kryeministri Kurti. Heshtja e tyre tregon shumë. Ma shumë i [...]
Donika Gërvalla lëshon akuza të reja në drejtim të Isa Mustafës

Donika Gërvalla lëshon akuza të reja në drejtim të Isa Mustafës

Anëtarja e LDK’së, Donika Gërvalla ka lëshuar akuza të reja në drejtim të kreu të partisë, Isa Mustafa. Gërvalla ka thënë se mendësia e Isa Mustafë [...]
Thaçi: Presim nga BE’ja heqjen e vizave dhe dhënien e statusit të shtetit kandidat

Thaçi: Presim nga BE’ja heqjen e vizave dhe dhënien e statusit të shtetit kandidat

Në ditën e Evropës, presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përmendur edhe njëherë padrejtësinë që po i bëhet Kosovës me mos-heqjen e vizave. Me anë [...]
KËSHILLTARI I THAÇIT: PËRMBAJTJA E LETRAVE TË KURTIT NJË SKANDAL DIPLOMATIK, AI PO AMNISTON…

KËSHILLTARI I THAÇIT: PËRMBAJTJA E LETRAVE TË KURTIT NJË SKANDAL DIPLOMATIK, AI PO AMNISTON…

Kanë vazhduar reagimet ndaj letrave të kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, i cili ditë më parë i kishte shkruar zëvendëspresidentit amerikan, Mike P [...]
Veseli: Luftëtarët na lanë amanet Kosovën për ta mbajtur të paprekshme

Veseli: Luftëtarët na lanë amanet Kosovën për ta mbajtur të paprekshme

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka kujtuar dy betejat e ashpra të UÇK-së me forcat pushtuese serbe duke thënë se ishin dy më të lavdishmet dhe që rri [...]
Ambasadori rus në Serbi: Zgjidhja për Kosovën, me një rezolutë të re të OKB-së

Ambasadori rus në Serbi: Zgjidhja për Kosovën, me një rezolutë të re të OKB-së

Ambasadori rus në Serbi, Aleksandar Bocan-Kharchenko, ka deklaruar se një zgjidhje përfundimtare për Kosovën duhet të përcaktohet në Këshillin e Sigur [...]
Haziri: Gjilani e fiton luftën kundër Covid-19

Haziri: Gjilani e fiton luftën kundër Covid-19

Nën udhëheqjen e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, është mbajtur të shtunën takimi i rregullt me Komitetin emergjent për parandalimin e përhapjes s [...]
Shpend Ahmeti: Dyfishohet numri i familjeve që kërkojnë ndihma

Shpend Ahmeti: Dyfishohet numri i familjeve që kërkojnë ndihma

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, është shprehur i shqetësuar për humbjet e vendeve të punës në Kosovë dhe rënies së ekonomisë. Ai përmes një s [...]
Kryetari i Preshevës: Në komunën e Bujanovcit ndihmat e qeverisë po përdoren për fushatë

Kryetari i Preshevës: Në komunën e Bujanovcit ndihmat e qeverisë po përdoren për fushatë

Javë më parë Qeveria e Kosovës ndau 500 mijë euro për tri komunat në Luginën e Preshevës.Saktësisht për Preshevën u ndanë 200 mijë euro, për Bujanocin [...]
1 78 79 80 81 82 83 800 / 824 POSTS