Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 77 78 79 80 81 128 790 / 1276 POSTS
Kadri Veseli: PDK-ja shumë shprejt ka mu kthy në pushtet

Kadri Veseli: PDK-ja shumë shprejt ka mu kthy në pushtet

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë sot nga Prizreni se vetëm partia që ai drejton mund ta bëjë rimëkëmbjen kombëtare për shqiptarët.“ [...]
Konfirmon KMLDNJ: Shpifje se babai i Vjosës i shërbeu policisë serbe, përkundrazi atë e rrahën brutalisht…!

Konfirmon KMLDNJ: Shpifje se babai i Vjosës i shërbeu policisë serbe, përkundrazi atë e rrahën brutalisht…!

Kryetari i KMDLNJ- QR-Mitrovicë, Halit Barani i ka quajtur shpifje pretendimet se babai i kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, Raifi, ishte pjesë e Po [...]
Kurti: Qeveria ime vendosi standarde të larta, nuk do lejojmë të i rrënojnë ato!

Kurti: Qeveria ime vendosi standarde të larta, nuk do lejojmë të i rrënojnë ato!

Ish-kryeminisri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se gjatë qeverisjes së tij, është ndërhyer në 10 ndërmarrje publike, ke shkarkuar bordet e drejtorëve [...]
Nagavci i del në mbrojtje Vjosa Osmanin: Mbrëmë u kërcënua dhe shantazhua nga Hashim Thaçi

Nagavci i del në mbrojtje Vjosa Osmanin: Mbrëmë u kërcënua dhe shantazhua nga Hashim Thaçi

Nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka kritikuar presidentin Hashim Thaçi, lidhur me akuzat e këtij të fu [...]
Osmani paralajmëron partin e re thotë se na duhet një Lidhje e re

Osmani paralajmëron partin e re thotë se na duhet një Lidhje e re

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka kujtuar 142 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.Sipas saj, shqiptarët, nuk janë imigrantë, por banorët [...]
Fillon përqarja në qeverin Hoti, një ministër del pro reciprocitetit

Fillon përqarja në qeverin Hoti, një ministër del pro reciprocitetit

Qeveria e Avdullah Hotit e ka hequr masën e reciprocitetit si një nga vendimet e para të saj, por një ministër i kësaj qeverie mendon se ky veprim ësh [...]
“Shfajësohet” Thaçi: S’kam folur për shkëmbim të territoreve, kanë folur Rugova, Qosja dhe akademikë të tjerë

“Shfajësohet” Thaçi: S’kam folur për shkëmbim të territoreve, kanë folur Rugova, Qosja dhe akademikë të tjerë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, e ka mohuar se e ka përkrahur një opsion të shkëmbimit të territoreve me Serbinë. Thaçi në emisionin Rubikon në [...]
Deklarata trònditëse e zyrtarit të lartë: Betohem në kokat e nipave dhe mbesave, Thaçi më ka treguar planin e ndarjes

Deklarata trònditëse e zyrtarit të lartë: Betohem në kokat e nipave dhe mbesave, Thaçi më ka treguar planin e ndarjes

Kryetari i Komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri thotë se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi më 2008 i kishte shpjeguar atij planin për ndarjen e Kosovës. [...]
Vjosa Osmani i reagon presidentit Hashim Thaçit për akuzat ndaj familjes së saj

Vjosa Osmani i reagon presidentit Hashim Thaçit për akuzat ndaj familjes së saj

Pas deklaratës së Hashim Thaçit se familjarët e Vjosa Osmanit kanë bashkëpunuar me Serbinë ka ardhur reagimi i Vjosa Osmanit.“Sonte, gjarpri paska pro [...]
Presidenti Thaçi thotë se familjarë të Vjosa Osmanit i kanë shërbyer Serbisë

Presidenti Thaçi thotë se familjarë të Vjosa Osmanit i kanë shërbyer Serbisë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka hedhur akuza të rënda ndaj kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, duke thënë që dikush nga familja e saj i ka shër [...]
1 77 78 79 80 81 128 790 / 1276 POSTS