Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 77 78 79 80 81 227 790 / 2263 POSTS
Ekskluzive: Këto janë katër temat e “nxehta” në takimin e nesërm ndërmjet Haradinajt- Mustafës e Hotit

Ekskluzive: Këto janë katër temat e “nxehta” në takimin e nesërm ndërmjet Haradinajt- Mustafës e Hotit

Në takimin e paralajmëruar që të mbahet të enjten ndërmjet liderit të LDK-së, Isa Mustafa, atij të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe kryeministrit Hoti, pr [...]
Zemaj takohet me gastronomët, paralajmëron masa të reja

Zemaj takohet me gastronomët, paralajmëron masa të reja

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka takuar përfaqësuesit e Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës.Në këtë takim siç ka treguar Zemaj është biseduar [...]
Albin Kurti: Kë po fal presidenti? Pikërisht ky vrasës është dëshmitar i vd ekjes së Astrit Deharit

Albin Kurti: Kë po fal presidenti? Pikërisht ky vrasës është dëshmitar i vd ekjes së Astrit Deharit

Lideri i VV-së, Albin Kurti ka reaguar ndaj vendimit të Thaçit, për flajen e Lul Alazajt, raporton Gazeta Lajmi.“Por, sikur të mos mjaftonte vetëm kjo [...]
Pas dy javësh në vetizolim, Hoti i buzëqeshur kthehet në punë

Pas dy javësh në vetizolim, Hoti i buzëqeshur kthehet në punë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është kthyer në punë pas dy javësh në izolim. Hoti ka thënë se është shëruar plotësisht dhe u është kthyer [...]
Thaçi shpërndan një video të Policisë së Kosovës: Çdoherë në shërbim të atdheut dhe qytetarëve

Thaçi shpërndan një video të Policisë së Kosovës: Çdoherë në shërbim të atdheut dhe qytetarëve

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në mëngjesin e së mërkures ka shpërndarë një video ku shihen pjesëtarët e Policisë duke bërë përgati [...]
IPK del me konstatim për përleshjen në Ferizaj: Policët nuk tejkaluan kompetencat e tyre

IPK del me konstatim për përleshjen në Ferizaj: Policët nuk tejkaluan kompetencat e tyre

Inspektorati i Policisë së Kosovës dhe Prokuroria, kanë konstatuar se dy zyrtarët policorë të përfshirë në përleshje me dy qytetarë, në Ferizaj nuk ka [...]
Udhëtimet “Business Class” të Pacollit: Për tri bileta u paguan 17 mijë euro

Udhëtimet “Business Class” të Pacollit: Për tri bileta u paguan 17 mijë euro

Një vizitë në Amerikë e Behxhet Pacollit në cilësinë e ministrit të Jashtëm i kushtoi goxha shtrenjtë buxhetit të shtetit. Me 17 korrik 2019, ish-m [...]
“Prognoza” e analistëve për takimin e 2 shtatorit në Washington

“Prognoza” e analistëve për takimin e 2 shtatorit në Washington

Takimi i planifikuar të mbahet më 2 shtator në Uashington, i pari i udhëhequr drejtpërdrejtë nga SHBA-të, në nivel liderësh institucionalë, e ka gjetu [...]
Qytetari e pyet Shpend Ahmetin si kaloi në ndejë me zyrtarët e PDK-së, ja si përgjigjet ai

Qytetari e pyet Shpend Ahmetin si kaloi në ndejë me zyrtarët e PDK-së, ja si përgjigjet ai

Zyrtarët e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, Uran Ismaili e Abelard Tahiri bashkë me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, d [...]
Pas marrëveshjes Izrael-Emirate të Bashkuara Arabe, a mund ta japë Trump kumtin për ujdinë Kosovë-Serbi më 2 shtator?

Pas marrëveshjes Izrael-Emirate të Bashkuara Arabe, a mund ta japë Trump kumtin për ujdinë Kosovë-Serbi më 2 shtator?

Për Kryeministrin Avdullah Hoti fillimshtatori do të jetë i ngjeshur.Në itinerar janë takimet në Shtëpinë e Bardhë me palën nga Serbia më 2 shtator dh [...]
1 77 78 79 80 81 227 790 / 2263 POSTS