Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 76 77 78 79 80 128 780 / 1276 POSTS
Isa Mustafa tregon a është diskutuar në LDK përjashtimi i Vjosa Osmanit

Isa Mustafa tregon a është diskutuar në LDK përjashtimi i Vjosa Osmanit

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa e ka mohuar se në partinë në të cilën ai udhëheq është diskutuar shkarkimi i Vjosa Osmanit.Mustafa [...]
Reagon Rrjeti i Grave të Kosovës: Të ndalen sulmet ndaj Vjosa Osmanit!

Reagon Rrjeti i Grave të Kosovës: Të ndalen sulmet ndaj Vjosa Osmanit!

Rrjeti i Grave të Kosovës ka shprehur të jenë të shqetësuar për sulmet e vazhdueshme dhe shpifjet ndaj kryeparlamentares, Vjosa Osmanit.Duke përsë [...]
Ismet Beqiri përsëri deputet në Kuvendin e Kosovës

Ismet Beqiri përsëri deputet në Kuvendin e Kosovës

Ismet Beqiri rikthehet në postin e deputetit në Kuvendin e Kosovës, duke zëvendësuar kështu Arban Abrashin, i cili pranoi postin e ministrit të Infras [...]
Hoti: Do kërkojmë nga Serbia llogari për të pagjeturit, do të sigurojmë ulësen në OKB!

Hoti: Do kërkojmë nga Serbia llogari për të pagjeturit, do të sigurojmë ulësen në OKB!

Avdullah HotiKryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se objektivat e Kosovës për dilogun me Serbinë, janë njohja reciproke e cila do të i s [...]
Rakiq takohet me ambasadorin britanik, sërish nuk shihet askund flamuri i Kosoëvs

Rakiq takohet me ambasadorin britanik, sërish nuk shihet askund flamuri i Kosoëvs

Zëvendëskryeministri dhe ministri i pushtetit lokal, është takuar sot me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Nikolas Abboot.Përveç situatë [...]
Lul Raka ishte mjek i UÇK’së dhe vullnetar në Afrikë në luftën ndaj Ebolës

Lul Raka ishte mjek i UÇK’së dhe vullnetar në Afrikë në luftën ndaj Ebolës

Mikrobiologu i njohur kosovar, Lul Raka është ndër figurat apo personat me të famshëm ditëve e muajve të fundit në Kosovë, kjo për shkak të pandemisë [...]
Ali Ahmeti: Erdhi dita për kryeministrin e parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut

Ali Ahmeti: Erdhi dita për kryeministrin e parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në përvjetorin e 142 të Lidhjes së Prizrenit i është drejtuar me mesazh shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut. Përmes n [...]
Bajrush Morina: “LDK-istët e Thaçit” e “Rugovistët e Albinit”, s;janë e ardhmja e LDK-së së Ibrahim Rugovës!

Bajrush Morina: “LDK-istët e Thaçit” e “Rugovistët e Albinit”, s;janë e ardhmja e LDK-së së Ibrahim Rugovës!

Analisti politik, Bajrush Morina ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në LDK, gjegjësisht pas deklaratës së dhënë nga presidenti Thaçi, i cili e krit [...]
Ministrja Bajrami tregon se a do të dalin nga 170 euro për punëtorët e sektorit privat

Ministrja Bajrami tregon se a do të dalin nga 170 euro për punëtorët e sektorit privat

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka bërë të ditur se pakoja emergjente fiskale, e miratuar nga Qeveria “Kurti”,do të implementohet në tërësi [...]
Zyra e kryeministrit Hoti e mbron Goranin thotë se Rakiq nuk e ka hequr flamurin e Kosovës

Zyra e kryeministrit Hoti e mbron Goranin thotë se Rakiq nuk e ka hequr flamurin e Kosovës

Zyra e Kryeministrit ka demantuar lajmin se zëvendëskryeministri dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Goran Rakiq e ka hequr flamurin e Ko [...]
1 76 77 78 79 80 128 780 / 1276 POSTS