Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 75 76 77 78 79 176 770 / 1754 POSTS
“Sytë po të kallxojnë që je me Covid” – Ganimete Musliu tallet keq me Armend Zemajn

“Sytë po të kallxojnë që je me Covid” – Ganimete Musliu tallet keq me Armend Zemajn

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i ka thënë dje një deputeti të Lëvizje Vetëvendosje se po vërhet në sy që është i infektuar me virusin Covid 19 [...]
Ganimete Musliu: Sot nuk na është matur temperatura për Covid-19

Ganimete Musliu: Sot nuk na është matur temperatura për Covid-19

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu është ankuar se sot në Kuvendin e Kosovës nuk janë bërë matjet e temperaturave për deputet [...]
Haradinaj: Vendimi për mbylljen e çerdheve i nxituar dhe i pa analizuar mirë

Haradinaj: Vendimi për mbylljen e çerdheve i nxituar dhe i pa analizuar mirë

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj foli dje në seancën e Kuvendit të Kosovës lidhur me pandeminë.Haradinaj theksoi veç tjerash se nu [...]
Surroi: Kosova po merret me Gjykatën Speciale ndërkohë që vendi po rrënohet ekonomikisht nga Covid 19

Surroi: Kosova po merret me Gjykatën Speciale ndërkohë që vendi po rrënohet ekonomikisht nga Covid 19

Publicisti, Veton Surroi, thotë se ende nuk është kuptuar se sa dramatike është situata me Covid 19 në Kosovë, shkruan Gazeta Lajmi. Surroi thekson [...]
Shqiptaro-amerikani zbulon emailin e Albin Kurtit, ku Veton Surroin e Agim Zatriqin i quante “tiran arrogant”

Shqiptaro-amerikani zbulon emailin e Albin Kurtit, ku Veton Surroin e Agim Zatriqin i quante “tiran arrogant”

Publicisti shqiptaro-amerikan, Uk Lushi, ka publikuar një shkëmbim emailesh të që kishte pasur para 16 vjetësh me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin [...]
Ishte i dënuar për korrupsion por emërohet zëvendësministër i Kulturës në Qeveria Hoti

Ishte i dënuar për korrupsion por emërohet zëvendësministër i Kulturës në Qeveria Hoti

Më 1 tetor 2018, Qazim Rrahmani ishte shpallur fajtor nga Gjykata Themelore në Prishtinë, për veprën penale të keqpërdorimit të pozitës apo autoriteti [...]
Nga sot shqiptohen dënime për ata që nuk i respektojnë masat kundër Covid 19

Nga sot shqiptohen dënime për ata që nuk i respektojnë masat kundër Covid 19

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur dje mori disa vendime të reja në kuadër të luftimit dhe parandalimit të përhapjes së COVID-19 në vend.Në kuad [...]
Osmani propozon amandament në buxhet për t’u blerë të gjithë qytetarëve maska shumë-përdorimshe

Osmani propozon amandament në buxhet për t’u blerë të gjithë qytetarëve maska shumë-përdorimshe

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në seancën për pandeminë ka thënë se nuk ka sot asgjë më urgjente sesa ligji për pandeminë që ka të bëjë me shëndetin e [...]
Haradinaj për Specialen: Po na sulmon armiku, duhet të lëmë anash llogaritë ndaj njëri-tjetrit

Haradinaj për Specialen: Po na sulmon armiku, duhet të lëmë anash llogaritë ndaj njëri-tjetrit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për aktakuzat e paralajmëruara nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se akuzat që [...]
Pas insistimit të deputetes, Hoti konfirmon mundësinë e tërheqjes së 10 % nga Trusti

Pas insistimit të deputetes, Hoti konfirmon mundësinë e tërheqjes së 10 % nga Trusti

Seanca e Kuvendit të Republikës së Kosovës, sot iu kushtua pandemisë COVID-19, derisa kreu i qeverisë, Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë rapor [...]
1 75 76 77 78 79 176 770 / 1754 POSTS