Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 4 5 6 7 8 176 60 / 1754 POSTS
Rriten përsëri çmimet për sigurimin e automjeteve në Kosovë

Rriten përsëri çmimet për sigurimin e automjeteve në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e harmonizuar të çmimeve të konsumit për muajin gusht të këtij viti. Sipas ASK-së, i [...]
A ka pasur ofertë Vjosa Osmani për të kaluar në VV, tregon vet ajo

A ka pasur ofertë Vjosa Osmani për të kaluar në VV, tregon vet ajo

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani në një intervistë për Radio Evropa e Lirë ka folur rreth Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe iniciativës së re polit [...]
‘Ramush Haradinaj duhet të jetë president, përfaqëson interesat e vendit’

‘Ramush Haradinaj duhet të jetë president, përfaqëson interesat e vendit’

Kryetari i komunës së Klinës, Zenun Elezaj,thotë se çdo marrëveshje e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e që ka synim rregullimin e raporteve [...]
Turqia lëviz përpara/ Alarmohet Greqia, i kërkon ndihmë Francës

Turqia lëviz përpara/ Alarmohet Greqia, i kërkon ndihmë Francës

Ndërkohë që Greqia përpiqet të gjejë më shumë aleatë duke patur në krah presidentin e Francës, Turqia ka forcuar pozicionet e saj në terren duke njoft [...]
‘Rrini urtë’, ministri i mbrojtjes së Turqisë kër cënon me luf të Greqinë

‘Rrini urtë’, ministri i mbrojtjes së Turqisë kër cënon me luf të Greqinë

Ministri i Mbrojtjes i Turqisë Hulusi Akar iu drejtua me një mesazh të fortë Greqisë duke e paralajmëruar që të mos bëhet “meze” për interesat e të tj [...]
Veseli: VV-ja nuk është serioze me ato nënshkrime, jemi opozitë se di çka po na lodhin

Veseli: VV-ja nuk është serioze me ato nënshkrime, jemi opozitë se di çka po na lodhin

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se në asnjë rrethanë nuk do të jetë pjesë e qeverisë Hoti, ndërsa ka akuzuar rënd edhe Lëvizjen Vetëvendosje. [...]
Shtetet e BE-së paralajmëruan sanksione, Turqia acarohet dhe nis anijet në Qipro

Shtetet e BE-së paralajmëruan sanksione, Turqia acarohet dhe nis anijet në Qipro

Turqia reagoi ashpër ndaj deklaratës së shteteve jugore të Bashkimit Evropian se do të hartojnë një listë sanksionesh kundër saj nëse nuk ulet në trye [...]
Kadri Veseli e cilëson dështim marrëveshjen e arritur në SHBA

Kadri Veseli e cilëson dështim marrëveshjen e arritur në SHBA

Delegacioni ynë dështoi në ShBA, pasi që u zmbraps nga njohja reciproke me Serbinë. Kështu ka deklaruar kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, i cili mendon [...]
‘Zoti është me Erdoganin, Turqia do ta sundojë botën’…

‘Zoti është me Erdoganin, Turqia do ta sundojë botën’…

“Zoti është me Erdogan dhe qeverinë e tij”. Kështu u shpreh ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu, lidhur me kon fliktin për çështjen e detit me G [...]
Nuk ndalen sul met e VV-së, deputeti i nxjerr ‘pisllëqet’ Grenellit

Nuk ndalen sul met e VV-së, deputeti i nxjerr ‘pisllëqet’ Grenellit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka thënë se nominimi i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, Kosovës dhe Serbisë për Çmimin Nobel për P [...]
1 4 5 6 7 8 176 60 / 1754 POSTS