Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 2 3 4 5 6 227 40 / 2263 POSTS
Labinot Gruda i arrestuar për vjedhjen e 2 milionëve ishte drejtor në komunën e Drenasit, vjen reagimi i Ramiz Lladrovcit

Labinot Gruda i arrestuar për vjedhjen e 2 milionëve ishte drejtor në komunën e Drenasit, vjen reagimi i Ramiz Lladrovcit

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka dalur me një komunikatë pas lajmit se personi i arrestuar rreth avullimit të 2 milionë eurove nga [...]
“Ankoheni për gjobën 3 mijë lekë? Në New York është 1 500 dollarë, 1 mijë në Europë” Rama bën krahasimin e pavend

“Ankoheni për gjobën 3 mijë lekë? Në New York është 1 500 dollarë, 1 mijë në Europë” Rama bën krahasimin e pavend

“Gjoba 3 mijë lekë? Në Nju Jork është 1 500 dollarë” Kryeministri zgjedh një krahasim të tillë për të justifikuar gjobën për qytetarët por dhe për tiu [...]
Mustafa: Nëse s’kemi marrëveshje për presidentin shkojmë në zgjedhje

Mustafa: Nëse s’kemi marrëveshje për presidentin shkojmë në zgjedhje

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nëse nuk arrihet marrëveshje për presidentin, vendi do të shkojë në zgjedhje. “Nuk kemi zgjidhje tjetër. [...]
Biden apo Trump, Isa Mustafa flet për zgjedhjet presidenciale në SHBA

Biden apo Trump, Isa Mustafa flet për zgjedhjet presidenciale në SHBA

Ish-kryeministri Isa Mustafa thotë se si LDK ‘janë me Amerikën’ dhe në këtë mënyrë nuk përkrahin asnjërin kamp atje në zgjedhjet e muajit të ardhshëm. [...]
Vuçiq: Sërish zgjedhje në Serbi më 2022

Vuçiq: Sërish zgjedhje në Serbi më 2022

Qeveria e re e Serbisë do të ketë një mandat të kufizuar, jo më gjatë se deri më 3 prill të vitit 2022, kur do të mbahen zgjedhjet e reja parlamentare [...]
Mustafa flet për raportet me Osmanin: Nuk po merremi me të, s’është rasti i parë i largimit nga LDK

Mustafa flet për raportet me Osmanin: Nuk po merremi me të, s’është rasti i parë i largimit nga LDK

I pari i LDK’së Isa Mustafa ka folur për mundësinë e formimit të një liste apo partie të re nga ana e Vjosa Osmanit, ish-kandidate e LDK’së për kryemi [...]
Isa Mustafa tregon çka i tha Lajçakut në Prishtinë: As ju e as ne nuk po e dimë çka po bëjmë

Isa Mustafa tregon çka i tha Lajçakut në Prishtinë: As ju e as ne nuk po e dimë çka po bëjmë

Kryetari i LDK’së Isa Mustafa ka zbardhur pjesë nga biseda me të ngarkuarin e BE’së në dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak në Prishtinë. Mustafa t [...]
Monitorojnë qytetarët rreth respektimit të masave anti Covid:Inspektorati e Policia e Kosovës sonte në aksion

Monitorojnë qytetarët rreth respektimit të masave anti Covid:Inspektorati e Policia e Kosovës sonte në aksion

Dhjetëra inspektorë kosovarë e zyrtarë policorë sonte kanë dalë në terren për të inspektuar brenda kafiterive dhe rrugëve të ndryshme qytetarët të cil [...]
Mos ia nxjerrni fundin:Avokati Koci për kër cënimet ndaj ambasadorit Gashi

Mos ia nxjerrni fundin:Avokati Koci për kër cënimet ndaj ambasadorit Gashi

Avokati Koci për kër cënimet ndaj ambasadorit Gashi: Mos ia nxjerrni fundin Avokati Arianit Koci ka reaguar pas akuzave ndaj ambasadorit të Kosovës [...]
Avdullah Hoti u intervistua nga Task-Forca si dëshmitar në lidhje me hetimin kundër zyrtarit të LDK-së

Avdullah Hoti u intervistua nga Task-Forca si dëshmitar në lidhje me hetimin kundër zyrtarit të LDK-së

Kryeministri Avdullah Hoti e ministrja e Financave, Hykmete Bajrami janë intervistuar vitin e kaluar nga Task Forca Kundër Korrupsion, departament që [...]
1 2 3 4 5 6 227 40 / 2263 POSTS