Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 2 3 4 5 6 128 40 / 1276 POSTS
Koalicioni në rrezik, Isa Mustafa paralajmëron takim me Haradinajn

Koalicioni në rrezik, Isa Mustafa paralajmëron takim me Haradinajn

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i është kundërpërgjigjur kritikave të kreut të AAK-së dhe partnerit të koalicionit, Ramush Haradinajt, pasi ky i fundit [...]
Deputetët përplasen për privatizimet dhe shpronësimet: “Dikush e ka mizën pas veshi”

Deputetët përplasen për privatizimet dhe shpronësimet: “Dikush e ka mizën pas veshi”

Debat i ashpër është zhvilluar në Komisionin parlamentar lidhur me procesin e privatizimit, për privatizimet që janë bërë ndër vite si dhe shpronësime [...]
Del pozitiv me koronavirus deputetja e AAK-së

Del pozitiv me koronavirus deputetja e AAK-së

Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj- Bujupi ka rezultuar pozitiv me koronavirus, raporton Gazeta Lajmi. Lajmin e ka konfirmuar vetë deputetja Bujupi p [...]
Hyseni thotë se po punon që Serbia ta njoh Kosovën

Hyseni thotë se po punon që Serbia ta njoh Kosovën

Bashkërenduesi i Kosovës për bisedimet me Serbinë, Skënder Hyseni tha të hënën në Uashington se Prishtina e sheh rolin e Uashingtonit në dialogun Koso [...]
Haziri tash thotë se Zemaj është meritori i menaxhimit të pandemisë

Haziri tash thotë se Zemaj është meritori i menaxhimit të pandemisë

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, po thotë se komentet e tij se menaxhimi i Qeverisë Hoti është katastrofik kanë qenë dashamirëse. Ai tani madje p [...]
Pse e autorizoi Hoti zëvendësen e tij të udhëheq me Qeverinë, flasin nga Kryeministria

Pse e autorizoi Hoti zëvendësen e tij të udhëheq me Qeverinë, flasin nga Kryeministria

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se Kryeministri Avdullah Hoti e ka deleguar zëvendësen e tij nga radhët e Nismës Socialde [...]
Haradinaj: Kosova është rikthyer në dialog teknik me Serbinë, nuk i besoj Hotit

Haradinaj: Kosova është rikthyer në dialog teknik me Serbinë, nuk i besoj Hotit

Kosova është rikthyer në dialog teknik me Serbinë. Kështu po vlerëson ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Ai për RTK-në ka thënë se [...]
Ramush Haradinaj: Me presidentin Thaçi raportet i kemi shumë korrekte

Ramush Haradinaj: Me presidentin Thaçi raportet i kemi shumë korrekte

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për raportet e tij me presidentin e vendit, Hashim Thaçi. “Shumë korrekte [...]
Haziri thotë se përveç kryeministrit edhe presidenti kalon nga zyret e LDK-së

Haziri thotë se përveç kryeministrit edhe presidenti kalon nga zyret e LDK-së

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se emri i kryeministrit dhe i presidentit të Kosovës kalojnë nëpër zyret e LD [...]
Barack Obama feston ditëlindjen, ja sa vjet mbush ai

Barack Obama feston ditëlindjen, ja sa vjet mbush ai

Ish presidenti amerikan, Barack Obama sot feston ditëlindjen e tij të 59-të. Obama shërbeu për dy mandate si Presidenti i Shteteve të Bashkuara të [...]
1 2 3 4 5 6 128 40 / 1276 POSTS