Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 2 3 4 5 83 30 / 824 POSTS
Pezullohen vendimet për shkarkimet e ambasadorëve e konsujve, Konjufca e quan veprim kriminal të Kryeministrit

Pezullohen vendimet për shkarkimet e ambasadorëve e konsujve, Konjufca e quan veprim kriminal të Kryeministrit

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka thënë se vendimi i qeverisë Hoti për rithim të konsujve që i kishte shkarkuar ai me anë të një ven [...]
Libri me sekretet e presidentit, Gjykata ndalon mbesën e Trump ta publikojë atë

Libri me sekretet e presidentit, Gjykata ndalon mbesën e Trump ta publikojë atë

Një gjykatë e lartë e Nju Jorkut ka bllokuar përkohësisht mbesën e presidentit amerikan, Donald Trump, të publikojë librin që tregon detaje pikante dh [...]
Afrim Muqiqi pas anulimit të dasmave: Ose duhet të mbyllen të gjitha, ose të punojnë të gjithë

Afrim Muqiqi pas anulimit të dasmave: Ose duhet të mbyllen të gjitha, ose të punojnë të gjithë

Shoqata e Hotelierisë dhe Turizmit Pro in kanë mbajtur konferencë për media para Qeverisë lidhur me Mbajtjen-Mosmbajtjen e dasmave dhe hapjen e klubev [...]
Pronarët e hoteleve: Dasmat, ahengjet dhe mbrëmjet muzikore do t’i mbajmë

Pronarët e hoteleve: Dasmat, ahengjet dhe mbrëmjet muzikore do t’i mbajmë

Qeveria e Republikës ka marrë vendime të reja për masat ndaj Covid-19. Kjo pas rritjes së numrit të rasteve gjatë ditëve të fundit.Në mbledhjen e sotm [...]
Kryevirologu amerikan: Pa u vaksinuar nuk arrihet imuniteti i tufës

Kryevirologu amerikan: Pa u vaksinuar nuk arrihet imuniteti i tufës

Kryevirologu amerikan Anthony Fauci deklaroi se ‘Një vaksinë Covid-19 mund të mos arrij të japë imunitet e tufës në Shteteve të Bashkuara nëse një num [...]
Apeli e dënon Adem Grabovcin

Apeli e dënon Adem Grabovcin

Gjykata e Apelit ka vendosur në çështjen penale kundër Adem Grabovcit dhe të tjerëve. Grabovci është dënuar me dënim unik prej 1 vjet e 2 muaj burgim. [...]
Haradinaj i bindur se gjatë presidencës gjermane do hiqen vizat për Kosovën

Haradinaj i bindur se gjatë presidencës gjermane do hiqen vizat për Kosovën

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka vlerësuar lajm të mirë kryesimin e presdiencës së Këshillit të BE-së për gjashtë m [...]
Hoti: S’ka alternativë, unë do ta kryesoj  dialogu me Serbinë vazhdon

Hoti: S’ka alternativë, unë do ta kryesoj dialogu me Serbinë vazhdon

Pavarësisht propozim aktakuzave ndaj dy liderëve të UÇK-së, dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë sepse nuk ka alternativë.Kështu ka thënë kryeministri [...]
Zhvillime të papritura në skenën politike, PDK mund të bëhet pjesë e qeverisë? Flasin nga partia e Veselit!

Zhvillime të papritura në skenën politike, PDK mund të bëhet pjesë e qeverisë? Flasin nga partia e Veselit!

Partia Demokratike e Kosovës mund të bëhet pjesë e qeverisë Hoti.Këto janë lajmet e fundit që qarkullojnë nga ky subjekt politik.Gazeta për tu informu [...]
Vetëvendosje e dërgon në Kushtetuese presidentin Thaçi: Nxiti dhe bindi Haxhi Shalën për të votuar Qeverinë Hoti

Vetëvendosje e dërgon në Kushtetuese presidentin Thaçi: Nxiti dhe bindi Haxhi Shalën për të votuar Qeverinë Hoti

Lëvizja Vetëvendosje e ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për vlerësimin e veprimeve antikushtetuese të Presidentit për siç thuhet në rastin [...]
1 2 3 4 5 83 30 / 824 POSTS