Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 2 3 4 5 177 30 / 1768 POSTS
Eskalon debati mes Driton Selmanaj dhe Rexhep Selimit

Eskalon debati mes Driton Selmanaj dhe Rexhep Selimit

Gjatë debatit që po mbahet në Kuvend, zëvendëskryeministri Driton Selmanaj e ka vlerësuar fitore të madhe për Kosovën marrëveshjen e Uashingtonit me S [...]
Hoti ironizon me VV-në: ne iu shtimë në qeveri po me kto ‘men’ kah ja keni mësy

Hoti ironizon me VV-në: ne iu shtimë në qeveri po me kto ‘men’ kah ja keni mësy

Kryeministri Avdullah Hoti dhe Lëvizja Vetëvendosje po vazhdojnë përplasjet e ashpra në seancën e Kuvendit të Kosovës në lidhje me dialogun me Serbinë [...]
Selmanaj: Kemi rregulluar marrëdhëniet me SHBA, ishin dëmtuar në 2015 me gaz lotsjellës

Selmanaj: Kemi rregulluar marrëdhëniet me SHBA, ishin dëmtuar në 2015 me gaz lotsjellës

Zëvendëskryeministri nga radhët e LDK-së, Driton Selmanaj, gjatë seancës së Kuvendit ka mbrojtur Marrëveshjen e Uashingtonit duke e quajtur arritjen m [...]
Erdogan “shuplakë” të fortë presidentit Macron: Je i paaftë

Erdogan “shuplakë” të fortë presidentit Macron: Je i paaftë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të enjten se Franca po drejtohet nga një president “i paaftë”. Erdogan dhe presidenti i Francës, Emmanue [...]
Isa Mustafa i përgjigjet Enver Hoxhajt: Po gënjen

Isa Mustafa i përgjigjet Enver Hoxhajt: Po gënjen

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa iu është përgjigjur deputetit të PDK’së, Enver Hoxhaj dhe deklaratave që ky i fundit i dha sot në Kuvend të Kosovës për aso [...]
Hyseni: Serbia u mundu me ‘çu kry’ në Uashington por ne reaguam

Hyseni: Serbia u mundu me ‘çu kry’ në Uashington por ne reaguam

Koordinatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Skender Hyseni ka deklaruar pas takimit në Bruksel se të enjten nuk është diskutuar fare për Asociacion [...]
Avdullah Hoti ia bën “bajat” Mimoza Kusarit, ja cfarë i tha

Avdullah Hoti ia bën “bajat” Mimoza Kusarit, ja cfarë i tha

Hoti ia bën “bajat” Mimoza Kusarit: Ke me vazhdu të tmerrohesh deri në fund të mandatin tim… Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari- Lila [...]
Frikësohet nga qentë, është gruaja më e fuqishme në botë: 10 fakte për Angela Merkel

Frikësohet nga qentë, është gruaja më e fuqishme në botë: 10 fakte për Angela Merkel

Angela Merkel është gruaja më e fuqishme në botë, ajo është udhëheqësja e vendit që drejton ekonominë evropiane. Por këto janë disa nga faktet për kan [...]
OBSH-ja jep lajmin e keq për kohëzgjatjen e COVID-19

OBSH-ja jep lajmin e keq për kohëzgjatjen e COVID-19

Kur do t’i kthehemi normalitetit të vjetër? Kjo është pyetja që e bën çdo njeri gjatë kësaj periudhe dhe përgjigjen mundohen që ta japin autoritetet s [...]
Gent Cakaj ka një lajm shumë të mirë për shqiptarët

Gent Cakaj ka një lajm shumë të mirë për shqiptarët

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë Genc Cakaj, vazhdimisht ka qenë aktiv për të mbrojtur e përkrahur shqiptarët anë e kënd. Ndërsa tani ka [...]
1 2 3 4 5 177 30 / 1768 POSTS