Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 225 226 227 228 229 269 2270 / 2690 POSTS
Veseli kritikon Kurtin: Hape urgjentisht kufirin me Shqipërinë, ashtu siç e bëre me Serbinë

Veseli kritikon Kurtin: Hape urgjentisht kufirin me Shqipërinë, ashtu siç e bëre me Serbinë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, përmes një shkrimi në rrjete sociale, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kur [...]
Në Artanë mbërrin edhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti

Në Artanë mbërrin edhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti

Shprehim keqardhje të thellë për fatkeqësinë e ndodhur sot, me 2 qershor, në minierën e Artanës ku kanë humbur jetën Idriz Gerbeshi dhe Haki Arifa [...]
“Efekti” Isa Mustafa: Nga 4 deputetë të LDK-së që ishin kundër Qeverisë Hoti, kanë mbetur vetëm 2

“Efekti” Isa Mustafa: Nga 4 deputetë të LDK-së që ishin kundër Qeverisë Hoti, kanë mbetur vetëm 2

Edhe pse ishin katër deputetë nga Lidhja Demokratike e Kosovës: Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli, Fatmir Rexhepi e Ardian Shala, që votuan kundër rrëzim [...]
Këta janë dy punëtorët e minierës së Artanës që vdiqën sot

Këta janë dy punëtorët e minierës së Artanës që vdiqën sot

Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS), ka shprehur keqardhje për humbjen e dy j [...]
Gani Geci për Vjosa Osmanin: Me pas qenë nënkryetare e LVV-së nuk i kishte mbrojt më mirë interesat e tyre!

Gani Geci për Vjosa Osmanin: Me pas qenë nënkryetare e LVV-së nuk i kishte mbrojt më mirë interesat e tyre!

Ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Gani Geci ka reaguar ndaj një deklarate të Shefit të Grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi ku thekson s [...]
Haradinaj ngushëllon familjet e dy minatorëve që humbën jetën në Minierën e Artanës

Haradinaj ngushëllon familjet e dy minatorëve që humbën jetën në Minierën e Artanës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar me keqardhje për humbjen e dy jetëve të minatorëve në Artanë. Incidenti ndodhi pas rrës [...]
Thaçi reagon pas tragjedisë në Minierën e Artanës: Thellësisht i pikëlluar me humbjen e jetës së dy minatorëve!

Thaçi reagon pas tragjedisë në Minierën e Artanës: Thellësisht i pikëlluar me humbjen e jetës së dy minatorëve!

Pas ngjarjes së rëndë në minierën e Artanës ku humbën jetën dy minatorë ka ardhur reagimi i presidentit Thaçi raporton GazetaLajmi. Thaçi u ka [...]
Pacolli: Kosova nuk është e Hashimit dhe Isës, është e qytetarëve

Pacolli: Kosova nuk është e Hashimit dhe Isës, është e qytetarëve

Deputetja e LVV-së Fitore Pacolli thotë se qytetarët kanë dalë në sheshe dhe po deklarohen hapur dhe qartë kundër kthimit të partive kriminale në [...]
Këshilltari i Kurtit: Çfarëdo qeverie pa fituesin e zgjedhjeve është jolegjitime

Këshilltari i Kurtit: Çfarëdo qeverie pa fituesin e zgjedhjeve është jolegjitime

Një ditë para seancës ku pritet të votohet qeveria në krye me Avdullah Hotin, kanë reaguar nga kabineti i kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit.Kësh [...]
Ndërron mendje, Ardian Shala i LDK-së voton pro Qeverisë Hoti

Ndërron mendje, Ardian Shala i LDK-së voton pro Qeverisë Hoti

Deputeti i LDK-së, Ardian Shala, ka vendosur që vota e tij të jetë pro Qeverisë Hoti në seancën e nesërme. Ai në një përgjigje tha se deri te ky ve [...]
1 225 226 227 228 229 269 2270 / 2690 POSTS