Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 2 3 4 101 20 / 1009 POSTS
Osmani: Mobiliet, telefonat e rinj e veturat e blinduara presin, duhet maska falas për qytetarët

Osmani: Mobiliet, telefonat e rinj e veturat e blinduara presin, duhet maska falas për qytetarët

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se propozimi i saj për shpërndarjen e maskave falas shumëpërdorimëshe për qytetarët është bërë [...]
I bashkohet Labit “mendimtari” Demaliaj thotë se erdha në përfundimin që Covid-19 nuk ekziston

I bashkohet Labit “mendimtari” Demaliaj thotë se erdha në përfundimin që Covid-19 nuk ekziston

Deputeti nga radhët e AAK-së, Shkumbin Demaliaj ka folur për çështjen e pandemisë, covid-19. Deputeti thotë se ka ardhurë përfundimin që virusi nuk [...]
SKANDALOZE: Gaxherri kërkon që qytetarët t’i qepin vetë maskat, Pacolli i reagon

SKANDALOZE: Gaxherri kërkon që qytetarët t’i qepin vetë maskat, Pacolli i reagon

Sërish përplasje mes deputetëve ka pasur gjatë seancës në Kuvendin e Kosovës për situatën me pandeminë COVID 19 në vend.Numri i maskave dhe ndarja e b [...]
Përfundon takimi i Vucic me koalicionin e shqiptarëve: Ja çfarë kërkuan si kusht për koalicion

Përfundon takimi i Vucic me koalicionin e shqiptarëve: Ja çfarë kërkuan si kusht për koalicion

Në ndërtesën e Presidencës pak më parë ka përfunduar takimi midis presidentit dhe koalicionit “ Alternativa Demokratike Shqiptare- Lugina e Bashkuar “ [...]
Qartet Shkumbin Demaliaj: Sekretareshat e MSH-së mbanin këmbët mbi tavolina, s’pati plan anti Covid !

Qartet Shkumbin Demaliaj: Sekretareshat e MSH-së mbanin këmbët mbi tavolina, s’pati plan anti Covid !

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, ka ftuar partitë politike në Kuvend të merren me serizitet me çështjen e pandemisë.Ai thekson se ka patur një de [...]
“Sytë po të kallxojnë që je me Covid” – Ganimete Musliu tallet keq me Armend Zemajn

“Sytë po të kallxojnë që je me Covid” – Ganimete Musliu tallet keq me Armend Zemajn

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i ka thënë dje një deputeti të Lëvizje Vetëvendosje se po vërhet në sy që është i infektuar me virusin Covid 19 [...]
Ganimete Musliu: Sot nuk na është matur temperatura për Covid-19

Ganimete Musliu: Sot nuk na është matur temperatura për Covid-19

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu është ankuar se sot në Kuvendin e Kosovës nuk janë bërë matjet e temperaturave për deputet [...]
Haradinaj: Vendimi për mbylljen e çerdheve i nxituar dhe i pa analizuar mirë

Haradinaj: Vendimi për mbylljen e çerdheve i nxituar dhe i pa analizuar mirë

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj foli dje në seancën e Kuvendit të Kosovës lidhur me pandeminë.Haradinaj theksoi veç tjerash se nu [...]
Surroi: Kosova po merret me Gjykatën Speciale ndërkohë që vendi po rrënohet ekonomikisht nga Covid 19

Surroi: Kosova po merret me Gjykatën Speciale ndërkohë që vendi po rrënohet ekonomikisht nga Covid 19

Publicisti, Veton Surroi, thotë se ende nuk është kuptuar se sa dramatike është situata me Covid 19 në Kosovë, shkruan Gazeta Lajmi. Surroi thekson [...]
Shqiptaro-amerikani zbulon emailin e Albin Kurtit, ku Veton Surroin e Agim Zatriqin i quante “tiran arrogant”

Shqiptaro-amerikani zbulon emailin e Albin Kurtit, ku Veton Surroin e Agim Zatriqin i quante “tiran arrogant”

Publicisti shqiptaro-amerikan, Uk Lushi, ka publikuar një shkëmbim emailesh të që kishte pasur para 16 vjetësh me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin [...]
1 2 3 4 101 20 / 1009 POSTS