Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 174 175 176 177 178 269 1760 / 2690 POSTS
Fetah Rudi po shpreson se Gjykata Speciale do e zbardh atentatin ndaj tij

Fetah Rudi po shpreson se Gjykata Speciale do e zbardh atentatin ndaj tij

Sfida e deputetit të LDK’së, Fetah Rudit, për të hyrë në Kuvendin e Kosovës, po vazhdon edhe pas shtatë muajsh prej kur është votuar për të qenë pjesë [...]
Lajçak: Dialogu është kthyer në binarë pas 20 muajsh

Lajçak: Dialogu është kthyer në binarë pas 20 muajsh

Dialogu Kosovë-Serbi është kthyer në binarë. Kështu është shprehur Përfaqësuesi i BE-së për këtë proces, Miroslav Lajçak, pas videokonferencës së s [...]
Kimete Berisha: Për keqardhje president, asgjë nuk të mbron kur të vjen fundi

Kimete Berisha: Për keqardhje president, asgjë nuk të mbron kur të vjen fundi

Për keqardhje... Ti merr orë te Ramushi, të mëson qysh m'u trajnu e me shku në Hagë pa marrë temena e leje nga varrezat, pa ceremoni e pa rituale, [...]
BQK u përgjigjet bizneseve: Kemi bërë një zgjidhje më të mirë se shtyerja e kësteve për kredi

BQK u përgjigjet bizneseve: Kemi bërë një zgjidhje më të mirë se shtyerja e kësteve për kredi

Edhe pse komuniteti i biznesit dhe qytetarët në vazhdimësi kanë kërkuar shtyrjen e kësteve për kredi edhe për tre muaj, Banka Qendrore e Kosovës ka nx [...]
Në pikun e pandemisë, deputeti i VV-së ende mendon për zgjedhjet!

Në pikun e pandemisë, deputeti i VV-së ende mendon për zgjedhjet!

Vetëvendosje vazhdimisht po bën thirrje për zgjedhje, pasi sipas tyre kjo qeveri është ilegale. Ish-zëvendëskryeministri, Haki Abazi tha se Kosovës [...]
Ministri Zemaj largoi dy njerëz partiak nga sistemi shëndetësor të emruar në kohën e PDK-së

Ministri Zemaj largoi dy njerëz partiak nga sistemi shëndetësor të emruar në kohën e PDK-së

Armend Zemaj brenda pak ditësh largoi nga pozita dy njerëz të rëndësishëm të shëndetësisë kosovare që u ngritën në kohën e Partisë Demokratike të Koso [...]
Borrell në prag të fillimit të dialogut: Synojmë marrëveshje gjithëpërfshirëse, ligjërisht obliguese

Borrell në prag të fillimit të dialogut: Synojmë marrëveshje gjithëpërfshirëse, ligjërisht obliguese

Në vend të takimit të paraparë të zhvillohet sot në Bruksel të kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, r [...]
Kryeinfermierja e Pulmologjisë bën thirrje që të dënohet deputetja Eliza Hoxha

Kryeinfermierja e Pulmologjisë bën thirrje që të dënohet deputetja Eliza Hoxha

Kryeinfermierja e Klinikës së Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosoës, Arta Sejdiu, ka bërë thirrje që deputetja nga radhët e Partisë D [...]
Kryeministri Hoti në ora 16:00 thërret për konferencë për media për shpalljen e gjendjës së jashtëzakonshme në Kosovë

Kryeministri Hoti në ora 16:00 thërret për konferencë për media për shpalljen e gjendjës së jashtëzakonshme në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot do të mbajë konferencë për medie, ku pritet të shpall Gjendjen e Jashtëzakonshme. Lajmi u bë i ditur përmes [...]
1 174 175 176 177 178 269 1760 / 2690 POSTS