Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 173 174 175 176 177 269 1750 / 2690 POSTS
70 mijë euro ndau shteti për katër ish-komandantët e UÇK’së të ftuar nga Specialja

70 mijë euro ndau shteti për katër ish-komandantët e UÇK’së të ftuar nga Specialja

Mbi 200 ish pjesëtarë të UCK-së janë ftuar për intervistim nga Dhomat e Specializuara në Hagë. Por vetëm 4 prej tyre kanë përfituar ndihmë financiare [...]
Presidenti Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

Presidenti Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 kor [...]
Gëzim Kelmendi paralajmëron shkarkimin e Avdullah Hotit nëse mbyllen xhamitë

Gëzim Kelmendi paralajmëron shkarkimin e Avdullah Hotit nëse mbyllen xhamitë

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Klemendi, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të shkarkohet nëse i mbyllë xhamitë. “Kryeministër [...]
Mbyllen kishat dhe xhamitë/ Nuk kryhen më ceremonitë fetare

Mbyllen kishat dhe xhamitë/ Nuk kryhen më ceremonitë fetare

Qeveria e Kosovës ka vendosur të mbyllë të gjitha tubimet përfshirë edhe ritet fetare.Kjo është bërë e ditur nga Kryeministri Avdullah Hoti. Ai ka [...]
Paralajmëron Hoti për ata që nuk respektojnë masat: Do të gjobiten, 0 tolerancë!

Paralajmëron Hoti për ata që nuk respektojnë masat: Do të gjobiten, 0 tolerancë!

Kryeministri Avdullah Hoti në konferencë për media ka thënë se ata që nuk respektojnë masat e Qeverisë do të gjobiten nga policia dhe inspektorati. [...]
Zyrtare: Nuk shpallet Gjendje e Jashtëzakonsh, merren masa më rigoroze për COVID-19

Zyrtare: Nuk shpallet Gjendje e Jashtëzakonsh, merren masa më rigoroze për COVID-19

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka mbajtur sot një konferencë për media ku ndër të tjerash deklaroi se dje dhe sot pati diskutime të vazhdueshme [...]
Arsyeja pse kryeministri Rama nuk pëlqen ta ngasë veturën!

Arsyeja pse kryeministri Rama nuk pëlqen ta ngasë veturën!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nuk ka patentë, madje as nuk ka bërë përpjekje për ta pasur një të tillë. Dhe as nuk ka ndërmend ta bëj, në të ar [...]
Ka edhe ma keq se në Kosovë: Gjykata Kushtetuese anulon rezultatin e zgjedhjeve, presidenti e shpërbën atë

Ka edhe ma keq se në Kosovë: Gjykata Kushtetuese anulon rezultatin e zgjedhjeve, presidenti e shpërbën atë

Presidenti i Malit, Ibrahim Boubacar Keita, ka njoftuar se e ka shpërbërë Gjykatën Kushtetuese në përpjekje për t’i qetësuar trazirat në të cilat mbet [...]
Deputetja me Covid-19 i kërkon kryeinfermierës së Pulmologjisë të kërkojë falje pse kërkoi dënimin e saj

Deputetja me Covid-19 i kërkon kryeinfermierës së Pulmologjisë të kërkojë falje pse kërkoi dënimin e saj

Gjatë ditës së djeshme në rrjetet sociale kanë qarkulluar disa fotografi në të cilat shihej deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha e cila tashmë është e ko [...]
MTI synon ta rikthej vendimin për zonën e Malishevës

MTI synon ta rikthej vendimin për zonën e Malishevës

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë synon ta ri-kthej vendimin e shfuqizuar nga Qeveria Kurti për zonën ekonomike në Malishevë, derisa ka në plan që s [...]
1 173 174 175 176 177 269 1750 / 2690 POSTS