Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 172 173 174 175 176 179 1740 / 1787 POSTS
Padia e Ramës, Haradinaj: Mua s’më ka nënshtruar as Millosheviqi

Padia e Ramës, Haradinaj: Mua s’më ka nënshtruar as Millosheviqi

Ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka një padi, që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka bërë për shpifje. Haradinaj thotë se n [...]
Haradinaj: Pako e qeverisë e pamjaftueshme, të hapet ekonomia

Haradinaj: Pako e qeverisë e pamjaftueshme, të hapet ekonomia

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradianj, ka thënë se se gastronomia, si një nga sektorët që po i bartë pasojat më të rënda të izolimit, duhet të gëzojë mb [...]
Serbët akuzojnë Vuçiqin për tradhti: Kosova do të fitojë pavarësinë në të gjithë territorin

Serbët akuzojnë Vuçiqin për tradhti: Kosova do të fitojë pavarësinë në të gjithë territorin

Pasi u tërhoq para Kuvendit dhe u rr.ah nga deputetët, ai u përpoq për një inkursion të dhuns.hëm në Presidencë, drejtuesit e Aleancës për Serbinë e a [...]
Kosovari përfundon i lënduar pas goditjes nga një grup personash në Veri

Kosovari përfundon i lënduar pas goditjes nga një grup personash në Veri

Një su.lm verbal në Veri të Mitrovicës, ka rezultuar me një kosovar të lënd.uar. Siç shkruan në raportin e Policisë së Kosovës, derisa ishin duke l [...]
Nushi paralajmëron karantinimin e Prishtinës nëse rritet numri i të prekurve me Covid-19

Nushi paralajmëron karantinimin e Prishtinës nëse rritet numri i të prekurve me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit 14 persona janë konfirmuar me koronavirus, duke çuar në 884 numrin e të infektuarve në nivel vendi. Numri prej 14 të infektu [...]
Reka dhe kabineti i tij në vetizolim

Reka dhe kabineti i tij në vetizolim

Ministri në detyrë i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka, dhe kabineti i tij janë në vetizolim, njofton Klan Kosova. Këtë për klankosova.tv e bëri t [...]
LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti braktis Kryeministrinë, futet në vetizolim

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti braktis Kryeministrinë, futet në vetizolim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë me dije se nga sot do të jetë në izolim, për arsyen se ka patur kontakt me një punonjës të Ministeisë së I [...]
GAZETARJA NGA ZVICRA PARALAJMËRON POLITIKANËT KOSOVARË: DO T’UA PUBLIKOJ BIZNISET QË SHPËRLANI PARA NË ZVICËR

GAZETARJA NGA ZVICRA PARALAJMËRON POLITIKANËT KOSOVARË: DO T’UA PUBLIKOJ BIZNISET QË SHPËRLANI PARA NË ZVICËR

Gazetare nga Zvicra, Dafina Eshrefi ka paralajmëruar se do të publikojë pasuritë e politikanëve kosovarë që sipas saj i kanë fituar me korrupsion në K [...]
Zoran Zaev kërkon mbajtjen e zgjedhjeve më 14 qershor

Zoran Zaev kërkon mbajtjen e zgjedhjeve më 14 qershor

Kryetari i Lidhjes Social Demokrate në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev, kërkon mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare më 14 qershor. Ish [...]
Rusia nuk e përjashton mundësinë e shkëmbimit të territoreve, futen në dialog vetëm me kërkesë të Serbisë

Rusia nuk e përjashton mundësinë e shkëmbimit të territoreve, futen në dialog vetëm me kërkesë të Serbisë

Për Rusinë, shkëmbimi i territoreve dhe idetë tjera “mund të vlerësohen vetëm nga Prishtina dhe Beogradi”, teksa zgjidhja definitive e çështjes së Kos [...]
1 172 173 174 175 176 179 1740 / 1787 POSTS