Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 126 127 128 129 130 179 1280 / 1784 POSTS
Lushtaku pretendon se di diçka për “lidhjet e Qeverisë Kurti me BIA-n”

Lushtaku pretendon se di diçka për “lidhjet e Qeverisë Kurti me BIA-n”

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mergim Lushtaku, i ka bërë thirrje Prokurorisë që të ftojë presidentin, Hashim Thaçi, për të dëshmuar dhe p [...]
Milaim Zeka: Unë jam për me ia dhënë Serbisë Zubin Potokun,Leposaviçin dhe Leshakun

Milaim Zeka: Unë jam për me ia dhënë Serbisë Zubin Potokun,Leposaviçin dhe Leshakun

Milaim Zeka thotë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe me pushtet ekzekutiv, do të ishte ‘kancer për Kosovën’. ‘Kjo do të thoshte se Kisha në [...]
Kjo është deputetja e re e NISMA-s, që zëvendësoi Albulena Balaj-Hilmajn

Kjo është deputetja e re e NISMA-s, që zëvendësoi Albulena Balaj-Hilmajn

Janë betuar 4 deputetët e rinj, të cilët zëvendësojnë deputetët e deritashëm të Kuvendit, e të cilët kanë marrë poste në Qeverinë Hoti. 3 deputet [...]
Thaçi: Kushtetuta e qartë, presidenti e përfaqëson vendin

Thaçi: Kushtetuta e qartë, presidenti e përfaqëson vendin

Për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, Kushtetuta është e qartë: “Presidenti e përfaqëson vendin në rrafshin e brendshëm dhe atë ndërkombëtar”. Kësh [...]
Pak para fillimit të seancës, ekipet mjekësore mbërrijnë në Kuvend

Pak para fillimit të seancës, ekipet mjekësore mbërrijnë në Kuvend

Ekipet mjekësore që do të kontrollojnë deputetët para hyrjes në seancë tani kanë arritur në Kuvend.Në Kuvend ka arritur edhe kryetarja Vjosa Osman [...]
Jusuf Buxhovi e quan të papërgjegjshëm Thaçin: E vuri në diskutim çështjen e sovranitetit të Kosovës

Jusuf Buxhovi e quan të papërgjegjshëm Thaçin: E vuri në diskutim çështjen e sovranitetit të Kosovës

Historiani Jusuf Buxhovi ka akuzuar presidentin Hashim Thaçi për papërgjegshmëri dhe tha se është ai që e ka sjellë sovranitetin e Kosovës në diskut [...]
Babai i Vjosa Osmanit pas akuzave të Thaçit: Janë shpifje, me këtë çështje do të merret gjyqësori

Babai i Vjosa Osmanit pas akuzave të Thaçit: Janë shpifje, me këtë çështje do të merret gjyqësori

Pas akuzave të Presidentit Thaçi se babai i Vjosa Osmanit i ka shërbyer Serbisë, ka ardhur reagimi i këtij të fundit.Ai i ka quajtur shpifje deklarata [...]
Haradinaj ‘relakson’ raportet me Thaçin, thotë se ka disa gjëra që na bashkojnë me Presidentin

Haradinaj ‘relakson’ raportet me Thaçin, thotë se ka disa gjëra që na bashkojnë me Presidentin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur sot për raportet e tij me presidentin, Hashim Thaçi.Ish-kryeministri që sa mbante këtë post kishe mar [...]
Isa Mustafa tregon a është diskutuar në LDK përjashtimi i Vjosa Osmanit

Isa Mustafa tregon a është diskutuar në LDK përjashtimi i Vjosa Osmanit

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa e ka mohuar se në partinë në të cilën ai udhëheq është diskutuar shkarkimi i Vjosa Osmanit.Mustafa [...]
Reagon Rrjeti i Grave të Kosovës: Të ndalen sulmet ndaj Vjosa Osmanit!

Reagon Rrjeti i Grave të Kosovës: Të ndalen sulmet ndaj Vjosa Osmanit!

Rrjeti i Grave të Kosovës ka shprehur të jenë të shqetësuar për sulmet e vazhdueshme dhe shpifjet ndaj kryeparlamentares, Vjosa Osmanit.Duke përsë [...]
1 126 127 128 129 130 179 1280 / 1784 POSTS