Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 119 120 121 122 123 1210 / 1223 POSTS
Marrëveshje sekrete shkëmbimi territoresh mes Vuçiç e Thaçit”, Presidenti serb i përgjigjet Kurtit: Nuk ekziston, këto janë teori konspirative

Marrëveshje sekrete shkëmbimi territoresh mes Vuçiç e Thaçit”, Presidenti serb i përgjigjet Kurtit: Nuk ekziston, këto janë teori konspirative

Vuçiç ka thënë se nuk ekziston një marrëveshje e tillë për të cilën pretendon Albin Kurti, duke thënë më tej se me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi [...]
Apostolova: BE synon të ndajë mbi 160 milion euro për Kosovën

Apostolova: BE synon të ndajë mbi 160 milion euro për Kosovën

Shefja e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Nataliya Apostolova, i ka uruar të gjithë miqtë dhe partnerët për Ditën e Europës.Përmes një videoje, [...]
Mustafa në Ditën e Evropës: Jemi i vetmi vend pa liberalizim vizash, shpresoj që BE-ja të marrë shpejt një vendim pozitiv

Mustafa në Ditën e Evropës: Jemi i vetmi vend pa liberalizim vizash, shpresoj që BE-ja të marrë shpejt një vendim pozitiv

BE-ja është storie e suksesit, kështu shkruan në urimin e kësaj dite kryetari i LDK-së, Isa Mustafa.“Dita e Evropës shënon një ndër momentet më të rën [...]
Isa Mustafa, një lider i trishtë me shkopin e kobshëm

Isa Mustafa, një lider i trishtë me shkopin e kobshëm

Sot, tapia e LDK-së është përbuzë, është shkelë, është përdhosë. Sot ajo është në duar të uzurpatorëve të licensuar nga autokrati. Në LDK ende defiloj [...]
“Presidenti me disa parti u përpoq të improvizojë një skenar antikushtetues”, Kurti i shkruan letër Parlamentit Evropain

“Presidenti me disa parti u përpoq të improvizojë një skenar antikushtetues”, Kurti i shkruan letër Parlamentit Evropain

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i është drejtuar përmes një letre Komitetit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian ku [...]
Mustafa për ‘uljen e papunësisë’: Ministri Bislimi do të fitonte çmimin nobel nëse do të mund…

Mustafa për ‘uljen e papunësisë’: Ministri Bislimi do të fitonte çmimin nobel nëse do të mund…

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, në Argument Plus ka folur rreth situatës aktuale politike. Ai ka thënë se po presin vendimin e Gjykatës Kushtetuese, [...]
VV dorëzon në Kushtetuese komentet lidhur me dekretin e 30 prillit të Thaçit

VV dorëzon në Kushtetuese komentet lidhur me dekretin e 30 prillit të Thaçit

Lëvizja Vetëvendosje sapo ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese komentet rreth dekretit të Presidentit Hashim Thaçi për të mandatuar Avdullah Hotin e LD [...]
Mustafa diskuton me përfaqësuesit e KE-së për zhvillimet në sektorin e bujqësisë

Mustafa diskuton me përfaqësuesit e KE-së për zhvillimet në sektorin e bujqësisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, sot gjatë ditës ka zhvilluar një videokonferencë me përfaqësuesit e Komisionit [...]
Sindikatat e Shëndetësisë letër Kurtit: Të përfshihen të gjithë në Pakon Fiskale

Sindikatat e Shëndetësisë letër Kurtit: Të përfshihen të gjithë në Pakon Fiskale

Kryetari i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, Blerim Syla, i ka dërguar një letër Kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, në të cilën [...]
20.5 millionë punëtorë humbin punët në SHBA

20.5 millionë punëtorë humbin punët në SHBA

Shkalla e papunësisë në SHBA është rritur në 14.7%, me 20.5 milionë vende pune të humbura në muajin prill, pasi pandemia e koronavirusit shkatërroi ek [...]
1 119 120 121 122 123 1210 / 1223 POSTS