Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 2 3 484 10 / 4838 POSTS
Melihate Tërmkolli: VV-ja s’ka kapacitet për qeverisje

Melihate Tërmkolli: VV-ja s’ka kapacitet për qeverisje

Zyrtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka thënë se VV po dëshmon se nuk ka kapacitete të mjaftueshme për të qever [...]
Rama-Vuçiq-Zaev takohen në Shkup, sot i ndryshohet emri iniciativës së Minishengenit

Rama-Vuçiq-Zaev takohen në Shkup, sot i ndryshohet emri iniciativës së Minishengenit

Iniciativës rajonale të njohur si minishengeni do të i ndryshohet emri sot. Kështu ka paralajmëruar kryeministri shqiptar Edi Rama dhe p [...]
Rama, Zaev dhe Vuçiq takohen sërish për “mini-Schengenin”, pritet të nënshkruhen tri dokumente

Rama, Zaev dhe Vuçiq takohen sërish për “mini-Schengenin”, pritet të nënshkruhen tri dokumente

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot dhe nesër do të jetë në Shkup, ku do të takohet me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Z [...]
Ambasadori i BE-së në Beograd: Dialogu Kosovë-Serbi, kyç për pranimin e Serbisë në BE

Ambasadori i BE-së në Beograd: Dialogu Kosovë-Serbi, kyç për pranimin e Serbisë në BE

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha se dialogu midis Serbisë dhe Kosovës është një element kyç për anëtarësimin e [...]
Miratohet kërkesa e mbrojtjes së Selimit që parashtresat për rishikimin e parabur gimit t’i parashtroj deri në dhjetë ditë pas marrjes së vendimit të Apelit

Miratohet kërkesa e mbrojtjes së Selimit që parashtresat për rishikimin e parabur gimit t’i parashtroj deri në dhjetë ditë pas marrjes së vendimit të Apelit

Gjykatësi i procedurës paraprake, Nicolas Guillou, ka miratuar kërkesën e mbrojtjes së Rexhep Selimit, ku ishte kërkuar që parashtresat [...]
Sot mblidhet Kryesia e Kuvendit, ja rendi i ditës

Sot mblidhet Kryesia e Kuvendit, ja rendi i ditës

Kryesia e Kuvendit sot do të mbajë mbledhjen e radhës. Mbledhja do të mbahet me fillim nga ora 15:00. Më poshtë gjeni rendin e ditës: [...]
Kur pritet t’i shpallin kandidaturat për kryetarë komunash?- Flasin nga VV-ja

Kur pritet t’i shpallin kandidaturat për kryetarë komunash?- Flasin nga VV-ja

Lëvizja Vetëvendosje është i vetmi subjekt politik që ende nuk i ka bërë publike kandidaturat për kryetarë komunash.Gazeta Blic për të p [...]
Haradinaj: E pa arsyeshme zvarritja e punimeve në rrugën “Muharrem Fejza”

Haradinaj: E pa arsyeshme zvarritja e punimeve në rrugën “Muharrem Fejza”

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj ka shpërndarë më vid [...]
Murati e quan Albin Kurtin politikan të “status quo”: Po tenton ta zvarrisë dhe dështojë dialogun

Murati e quan Albin Kurtin politikan të “status quo”: Po tenton ta zvarrisë dhe dështojë dialogun

Partitë politike në raport me dialogun janë sjellë në mënyrë jo serioze duke e shpërfaqë para opinionit publik si një imponim nga Bashki [...]
Nuk mjaftoi demarkacioni, Specialja e as arrestimi i ish krerëve të UÇK-së, avokati Koci tregon skenarin për liberalizimin e vizave

Nuk mjaftoi demarkacioni, Specialja e as arrestimi i ish krerëve të UÇK-së, avokati Koci tregon skenarin për liberalizimin e vizave

Avokati Arianit Koci ka komentuar çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën, derisa ka përmendur rastin e Kroacisë.Përmes një posti [...]
1 2 3 484 10 / 4838 POSTS