Category: Politike

Lajme Flash, Lajme Online, Lajmet e Dites, Lajme nga Kosova, Lajme nga Shqiperia, Lajme nga Bota

1 2 3 133 10 / 1326 POSTS
PDK pritet të hyjë në koalicion dhe të marrë presidencën, ky pritet të jetë presidenti i ri i Kosovës

PDK pritet të hyjë në koalicion dhe të marrë presidencën, ky pritet të jetë presidenti i ri i Kosovës

Sot kreu i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. Duket se PDK-ja nga një parti opozitare shumë shpejt pritet të [...]
SKANDALOZE: Shteti do të paguajë edhe për vizitat e grave jashtëmartesore të atyre që do të akuzohen nga Specialja

SKANDALOZE: Shteti do të paguajë edhe për vizitat e grave jashtëmartesore të atyre që do të akuzohen nga Specialja

Gratë ose burrat jashtëmartesorë, me para të Shtetit, do të kenë mundësi të shkojnë t’i shohin të dashurit e tyre në Hagë, në rast se ata do të ballaf [...]
Kurti: Nëse duam shtet, duhet ta kthejmë dijen si vlerë dhe të diturin si autoritet

Kurti: Nëse duam shtet, duhet ta kthejmë dijen si vlerë dhe të diturin si autoritet

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherit lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se duhet ta rikthejmë dijen si vlerë dhe të diturin si auto [...]
Mustafa e merr me t’mirë Ramushin: Takohemi posa të shërohet Kryeministri, ka zgjidhje për të gjitha çështjet

Mustafa e merr me t’mirë Ramushin: Takohemi posa të shërohet Kryeministri, ka zgjidhje për të gjitha çështjet

Isa Mustafa nuk po sheh rrezik të prishjes së koalicionit pasi kanë plasur akuzat publike ndërmjet zyrtarëve të LDK’së e AAK’së në Qeveri.Po paralajmë [...]
AAK vazhdon me kritika ndaj Hotit: Ndihemi të pasigurtë

AAK vazhdon me kritika ndaj Hotit: Ndihemi të pasigurtë

Javë më parë në kuadër të dialogut me Serbinë, kryeministri Avdullah Hoti, bashkë me delegacionin e Kosovës kanë rifilluar dialogun në Bruksel.Pjesë e [...]
Gucati i bën thirrje Hotit që të ndërpres dialogun me Serbinë, ose do të ketë protesta

Gucati i bën thirrje Hotit që të ndërpres dialogun me Serbinë, ose do të ketë protesta

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati ka kërkuar nga kryeministri Avdullah Hoti që të ndërpre [...]
Haradinaj Stublla për hyrjen e xhandarmërisë serbe në Kosovë: A e shkeli Serbia marrëveshjen me NATO-n, apo ky veprim u bë me aprovim paraprak

Haradinaj Stublla për hyrjen e xhandarmërisë serbe në Kosovë: A e shkeli Serbia marrëveshjen me NATO-n, apo ky veprim u bë me aprovim paraprak

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla, ka reaguar pas hyrjes së forcave serbe në territorin e Republikës së Kosovës. [...]
VV: Nuk është hera e parë që forcat serbe patrullojnë brenda territorit të Kosovës, Qeveria nuk po mbron qytetarët

VV: Nuk është hera e parë që forcat serbe patrullojnë brenda territorit të Kosovës, Qeveria nuk po mbron qytetarët

Hyrja e xhandarmërisë serbe në territorin e Kosovës ka nxitur reagime të shumta. Së fundmi për këtë çështje ka reaguar edhe Lëvizja Vetëvendosje. L [...]
Gjinovci: Nashta ka ardhë koha me shku KFOR-i. Nashta ka ardhë koha FSK me i kry funksionet e veta ligjore e kushtetuse.

Gjinovci: Nashta ka ardhë koha me shku KFOR-i. Nashta ka ardhë koha FSK me i kry funksionet e veta ligjore e kushtetuse.

Rron Gjinovci nga shoqeria civile, ka reaguar pas hyrjes së xhandarmërisë serbe në Karacevë të Kamenicës. Ai ne statusin e tij te fundit ne faceboo [...]
Veliu thotë se KFOR-i dhe Policia e Kosovës do të nisin patrullimet e përbashkëta në kufirin me Serbinë

Veliu thotë se KFOR-i dhe Policia e Kosovës do të nisin patrullimet e përbashkëta në kufirin me Serbinë

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, pas shqetësimeve të ngritura nga qytetarët e Kosovës, si dhe letrës publike të Kryetarit të Komunë [...]
1 2 3 133 10 / 1326 POSTS