Category: Kuriozitete

1 2 3 4 20 / 36 POSTS
Emocionuese, vajzat takojnë babanë e tyre në SHBA, pas 6 muajve bllokimi në Kosovë

Emocionuese, vajzat takojnë babanë e tyre në SHBA, pas 6 muajve bllokimi në Kosovë

Një video-inçizim që po qarkullon në rrjetet sociale, tregon momentin e ribashkimit të një babai me origjinë nga Kosova me dy vajzat e tij të vogla në [...]
Ish bosi i Formula 1 bëhet baba në moshën 89 vjeçare, gruaja e tij lind një djalë

Ish bosi i Formula 1 bëhet baba në moshën 89 vjeçare, gruaja e tij lind një djalë

Mediat e huaja kanë raportuar se ish bosi i Formula 1, Bernie Ecclestone, është bërë baba për herë të katërt në moshën 89 vjeçare. Gruaja e tij, 4 [...]
Dubai, porosia e ushqimit në shtëpi vjen me Lamborghini

Dubai, porosia e ushqimit në shtëpi vjen me Lamborghini

Ushqime me porosi që vijnë në derën e shtëpisë me një Lamborghini. Kjo është ideja e një dyqani pakistanez në Dubai, që po tërheq jo pak vëmendje. [...]
Cilët janë shoferët më të dobët në Evropë?

Cilët janë shoferët më të dobët në Evropë?

Drejtuesit e automjeteve në pjesën më të madhe të Evropës thonë se kanë adoptuar një sjellje më të sigurt dhe më të sjellshme pas timonit, me përjasht [...]
Audi nxjerr “taze” modelin e ri Q5, rival direkt i BMW X4

Audi nxjerr “taze” modelin e ri Q5, rival direkt i BMW X4

Audi vazhdon të rifreskoj modelet e saj SUV të cilat po kanë suksese të jashtëzakonshme në tregjet botërore. I fundit është modeli Q5, i cili vjen [...]
Grafika: Cilat makina shkojnë më shpesh tek automekaniku

Grafika: Cilat makina shkojnë më shpesh tek automekaniku

Kompania e prodhimit të makinave elektrike “Tesla”, ka dështuar në një studim të gjerë amerikan për cilësinë e makinave të reja. Sipas këtij, studi [...]
YouTube ndjek TikTok dhe u lejon përdoruesve eksperimente me ngarkimin e klipeve nga 15 sekonda

YouTube ndjek TikTok dhe u lejon përdoruesve eksperimente me ngarkimin e klipeve nga 15 sekonda

Eksperimenti po vjen për përdoruesit në iOS dhe Android. YouTube ka njoftuar një veçori të re ku përdoruesit mund të regjistrojnë video të shkurtër [...]
Ky pritet të jetë çmimi më i lirë i iPhone 12

Ky pritet të jetë çmimi më i lirë i iPhone 12

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, raportohet se do të lansojë disa iPhonë të rinj këtë vit. Për dallim nga viti i kaluar ku janë lansuar t [...]
Pse njerëzit ju duan? Ajo që shihni së pari në foto do të zbulojë përgjigjen

Pse njerëzit ju duan? Ajo që shihni së pari në foto do të zbulojë përgjigjen

Kjo pikturë e artistit polak, Rafal Albinski përmban disa detaje interesante, dhe ajo që ju së pari vini re në të do të zbulojë shumë për karakterin t [...]
Range Rover mbush 50 vite

Range Rover mbush 50 vite

Range Roveri i parë u prodhua më 17 qershor 1970 dhe në versionin e parë kishte dy dyer. Ideja ishte që blerësve, pos Land Roverit klasik e më pas [...]
1 2 3 4 20 / 36 POSTS