Category: Bota

Lajmet dhe ngjarjet rreth botes

1 2 3 4 14 20 / 135 POSTS
“Kosova në zemrën time”, miku i shqiptarëve ikën nga Kongresi i SHBA-së pas 32 viteve

“Kosova në zemrën time”, miku i shqiptarëve ikën nga Kongresi i SHBA-së pas 32 viteve

Pas 32 viteve, Eliot Engel nesër largohet nga Kongresi në SHBA. “Pas 32 vjetëve të shkëlqyeshme, sot është dita ime e fundit si anëtar i Kongresit. [...]
Rritet bilanci i v iktimave nga tërmeti në Kroaci, MPB jep detaje

Rritet bilanci i v iktimave nga tërmeti në Kroaci, MPB jep detaje

Ministria e Brendshme e Kroacisë konfirmoi sonte se në tërmetin e sotëm shkatërrues me fuqi 6,2 ballë me epiqendër afër Petrinjes, gjashtë persona hum [...]
Momenti prekës kur dalin nga rrënojat babë e bir të përqafuar pas tërmetit në Kroaci

Momenti prekës kur dalin nga rrënojat babë e bir të përqafuar pas tërmetit në Kroaci

Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 6.3 të shkallës Rihter preku ditën e sotme Kroacinë, duke sh katëruar g odinat dhe lënduar qindra persona. Ndërk [...]
Covid-19 ka shkatërruar ekonomitë në të gjithë botën, por vetem në këtë shtet jo

Covid-19 ka shkatërruar ekonomitë në të gjithë botën, por vetem në këtë shtet jo

Balsam Tigri. Ai i ka shpëtuar epidemisë dhe po mirëpret firmat që ishin zhvendosur në Kinë, shkruan The Economist Tre vjet më parë, një studiues i [...]
“Më ktheni paratë”/ 10 rastet kur blerjet online ishin totalisht mashtrim

“Më ktheni paratë”/ 10 rastet kur blerjet online ishin totalisht mashtrim

Të bësh blerje online është e rr ezikshme ndonjëherë. Të shumta janë rastet kur produktet që vijnë nuk janë ato që kemi parë në foto kur i porositë [...]
Alarmohet europa,konfirmohen 4 raste të koronavirusit të ri

Alarmohet europa,konfirmohen 4 raste të koronavirusit të ri

Belgjika ka identifikuar katër raste të variantit të ri të coronavirusit i cili u zbulua në Mbretërinë e Bashkuar, thanë zyrtarët shëndetësorë për AFP [...]
Dr. Anthony Fauci merr vaksinën Moderna përpara kamerave: Ja çfarë tha ai

Dr. Anthony Fauci merr vaksinën Moderna përpara kamerave: Ja çfarë tha ai

Eksperti më i lartë i sëmundjeve infektive në SHBA, Dr. Anthony Fauci, ka bërë drejtpërsëdrejti në kamera vaksinën e koronavriusit. Sipas raportimeve, [...]
Lloj i ri koronavirusi, 70% më shumë ngjitës/ Holanda pezullon fluturimet me Britaninë deri më 1 janar

Lloj i ri koronavirusi, 70% më shumë ngjitës/ Holanda pezullon fluturimet me Britaninë deri më 1 janar

Holanda ka pezulluar fluturimet me Britaninë e Madhe deri më 1 janar 2021, pas përhapjes së një mutacioni të koronavirusit të ri (COVID-19) në këtë ve [...]
OBSH jep lajmin e mirë: Ja çfarë pritet të ndodhë në mbarë botën deri në qershor

OBSH jep lajmin e mirë: Ja çfarë pritet të ndodhë në mbarë botën deri në qershor

Afro 2 miliardë doza vaksine kundër COVID-19 janë siguruar për shpërndarje proporcionale në 2021 në 190 vendet që kanë nënshkruar marrëveshjen për par [...]
Të martuar për 61 vjet, vd esin nga COVID-19 të kapur dorë për dore

Të martuar për 61 vjet, vd esin nga COVID-19 të kapur dorë për dore

Karolina e Veriut mbërriti një tjetër rekord të zymtë me 98 v dekje brenda 24 orësh nga Covid 19. Deri tani, gati 6000 vetë kanë humbur jetën nga pand [...]
1 2 3 4 14 20 / 135 POSTS