Category: Bota

Lajmet dhe ngjarjet rreth botes

1 12 13 14135 / 135 POSTS
Trump kërcënon të dërgojë ushtrinë për t’i dhënë fund trazirave në ShBA

Trump kërcënon të dërgojë ushtrinë për t’i dhënë fund trazirave në ShBA

Presidenti amerikan Donald Trump ka kërcënuar të dërgojë ushtrinë për të shuar trazirat civile në rritje në Amerikë për vdekjen e personit me ngjy [...]
Minutat e fundit të jetës së George Floyd, vdekja e të cilit trazoi SHBA-të

Minutat e fundit të jetës së George Floyd, vdekja e të cilit trazoi SHBA-të

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përfshirë nga protestat mbarëkombëtare, pas vdekjes së një burri afrikano-amerikan, pas një arresti policor.G [...]
Grenell jep dorëheqje nga Departamenti i Shtetit amerikan, mbetet i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi

Grenell jep dorëheqje nga Departamenti i Shtetit amerikan, mbetet i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi

Mbrëmë vonë Richard Grenell dha dorëheqje prej pozitës që kishte në Departamentin e shtetit amerikan.Këtë e bëri të ditur ai vet nëpërmjet rrjetev [...]
“Digjet” Amerika/ Shpërthen dhuna, vritet një protestues

“Digjet” Amerika/ Shpërthen dhuna, vritet një protestues

Më shumë se gjysma e shteteve amerikane kanë aktivizuar Gardat e tyre Kombëtare për t`i bërë ballë trazirave civile që kanë pushtuar pjesën dërrmuese [...]
Sytë nga SHBA, por Kina uzurpon territor tjetër. Tension dhe frikë për luftë!

Sytë nga SHBA, por Kina uzurpon territor tjetër. Tension dhe frikë për luftë!

SHBA  dhe Kina janë në një situatë të tensionuar mes tyre, por një ngjarje e madhe dhe krejt në hije po ndodh në malet e Himalaja. Në  “çätinë e bo [...]
1 12 13 14135 / 135 POSTS